Płyty główne

ASUS B150M PRO GAMING - ciekawa płyta główna dla graczy

przeczytasz w 1 min.

ASUS pochwalił się małą płytą główną skierowaną dla graczy.

ASUS zaprezentował płytę główną B150M Pro Gaming pod procesory z serii Intel Skylake. Choć produkt można było zobaczyć już na targach CES 2016, to dopiero w tym momencie jest to pewna premiera. 

B150M Pro Gaming jest konstrukcją w formacie mATX. Na laminacie standardowo znalazło się miejsce dla podstawki LGA 1151. Po jej prawej stronie umiejscowione zostały cztery sloty na pamięć RAM DDR4 oraz sześć portów SATA 6 Gb/s. Dolna część płyty zawiera natomiast slot PCI Express 3.0 x16, dwa PCI Express 3.0 x1 oraz złącze M.2 o maksymalnej prędkości do 32 Gb/s.

Panel I/O znajdujący się na lewej krawędzi płyty zawiera cztery porty USB 2.0, cztery porty USB 3.0, port PS-2, port HDMI, złącze Ethernet oraz trzy wyjścia typu jack 3.5mm dla karty dźwiękowej.

Płyta skierowana jest głównie do graczy, a to znacznie wpłynęło na jej wygląd. Utrzymana jest w czerwono-czarnej kolorystyce. Ponadto, zgodnie z myślą o kliencie docelowym, producent zastosował dobrej jakości układ dźwiękowy SupremeFX ze wsparciem Sonic Radar II, czyli narzędziem skierowanym do graczy FPS mającym ułatwić echolokację.

Niestety data pojawienia się płyty w sklepach oraz jej cena jest na razie tajemnicą.

Źródło: ASUS

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Petruss
  6
  Przestańcie z tym marketingowym "dla graczy" bełkotem bo się rzygać chce już, jedynym plusem tej płyty jest m.2, a na cenę i tak wpłynie gaymingowa kolorystyka. Na te cztery akapity mógłby się ktoś postarać i to przeczytać, opublikowanie newsa 20 sekund później niczego nie zmieni a nie będzie "dwa cztery porty USB 2.0"
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Raczej pro idiot a nie pro gaming. Aż tak bolało okrojenie płyty o drugie PCIe albo chociaż standardowo 4 gniazda ? Sekcja budżetowa i radiatory w stylu 1999.
   • avatar
    adamgr
    4
    Ciekawe ile dodatkowo trzeba zapłacić za PRO GAMING :)
    Pewnie z 50 zł za pro i 100 za gaming hahaha

    Kupiłem sobie ostatnio właśnie tanią płytkę na takim chipsecie o przyjaznej nazwie "PC MATE" i gwarantuję że ma w sobie 3 razy więcej pro i gaming niż ten tutaj egzemplarz (np 2 sloty PCI-Express 16 i sloty zwykłego PCI).

    Kiedyś dodatek "gaming" coś znaczył. Dziś to tylko bełkot dla dzieci i rodziców którzy nie maja pojęcia co jest istotne.

    • avatar
     Wasek
     2
     W tej płycie nie ma nic 'pro' oprócz prawdopodobnie ceny.
     • avatar
      marcadir
      2
      Jedynie co jest gamingowe w tej płycie to lepszy dźwięk, m.2 i na tym koniec... ja oczekuję od gamingówki czegoś więcej...
      1. solidnych radiatorów, które skutecznie rozproszą ciepło podczas wielogodzinnego grania
      2. co najmniej 4 gniazda 4pin do połączenia wentylatorów
      3. dodatkowe (drugie) złącze RJ45, albo chociaż oprogramowanie do ustawienia priorytetów dla procesów.