Technologie i Firma

AutoCAD 2019 przybył z nowościami i zmianami

przeczytasz w 1 min.

Firma Autodesk udostępniła najnowszą wersję oprogramowania popularnego wśród architektów, elektroników i konstruktorów. Jakie nowości wprowadza AutoCAD 2019 i co przede wszystkim się zmieniło?

Ulubione narzędzie inżynierów, projektantów, konstruktorów, architektów, mechaników czy elektroników przez dekady było udoskonalane i dopracowywane. AutoCAD 2019 to jednak prawdziwie przełomowe wydanie tego popularnego programu.

Jest już AutoCAD 2019 – co nowego?

Firma Autodesk zdecydowała się na bardzo ciekawy krok, dzięki któremu subskrybenci oprogramowania AutoCAD 2019 uzyskają dostęp do 750 tysięcy rozmaitych funkcji, opcji i narzędzi. Jest tak, ponieważ w rzeczywistości jest to teraz zestaw siedmiu pakietów w jednym:

 • AutoCAD Architecture
 • AutoCAD Mechanical
 • AutoCAD Electrical
 • AutoCAD Map 3D
 • AutoCAD MEP
 • AutoCAD Raster Design
 • AutoCAD Plant 3D

AutoCAD 2019 zestaw

Oczywiście nowe wydanie to też różnorakie nowości. Spośród tych najważniejszych producent wymienia: porównywanie dwóch wersji rysunku w plikach DWG i dokumentowanie różnic oraz tzw. widoki współdzielone (czyli możliwość opublikowania widoków projektowych rysunku w przeglądarce do oglądania i komentowania).

AutoCAD 2019 porównanie
Kliknij, aby powiększyć.

Istotną nowością jest również możliwość tworzenia, modyfikowania i udostępniania rysunków za pomocą aplikacji mobilnej lub internetowej AutoCAD. Innymi słowy: profesjonaliści mogą teraz wykorzystać subskrybowane narzędzia właściwie niezależnie od urządzenia, przy którym się znajdują.

AutoCAD 2019 web
Kliknij, aby powiększyć.

Autodesk chwali się również dwukrotnym wzrostem wydajności podczas pracy z grafiką 2D, odświeżonym interfejsem użytkownika (są np. nowe ikony) oraz możliwością importowania plików PDF. 

AutoCAD 2019 interfejs
Kliknij, aby powiększyć.

O części spośród tych nowości możecie posłuchać (i przyjrzeć się im), odtwarzając poniższy film, a wszystkie szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie.

AutoCAD 2019: podsumowanie nowości (wideo)

AutoCAD 2019 jest dostępny w abonamencie: 1106,72 zł za miesiąc, 8828,04 zł za rok lub 26 484,14 zł za trzy lata. Niezmiennie studenci, uczniowie i nauczyciele mogą przez 36 miesięcy korzystać z programu za darmo. Do pobrania przygotowana została także bezpłatna wersja testowa.

Źródło: Autodesk, The CAD Geek

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  blazej0000
  17
  Autodesk to najbardziej znienawidzona przeze mnie firma. Zajmuje się głównie wykupywaniem innych firm i zmienianiem cen ich produktów na wyższe. Na przykład w cenie dawnej licencji wieczystej można już kupić tylko 3-letni okres użytkowania.
  • avatar
   r_e_s_e_t
   1
   Widać, że Autodesk tradycyjnie nie ma własnych pomysłów i zajmuje się integrowaniem funkcji, które są od wielu lat dostępne jako darmowe skrypty i narzędzia. Jedynie pakiet rośnie, ale pod maską AutoCAD niewiele się zmienia od 2009.

   Ze zdalnego dostępu, z dowolnego urządzenia korzysta spora część szefów projektu od pradawnych czasów. Wystarczy klient RDP. Dedykowana aplikacja może mieć funkcjonalne optymalizacje dla małych ekranów, ale taki ficzer można raczej traktować na zasadzie żartu.
   • avatar
    Michał 06
    0
    nie wiedziałem że program komputerowy może być tak drogi :P
    • avatar
     Marek2704
     0
     A co z obsługą 4K? O ile się orientuję (zasłyszane od znajomego pracującego w tym programie) poprzednia wersją o tej rozdzielczości nie miała pojęcia.
     • avatar
      piotruxD
      0
      Jak poznałem Invetora rzuciłem tego okropnego AutoCada.
      • avatar
       Gucek22
       0
       wszystko fajnie, tylko przy ich polityce licencyjnej przestaje to być atrakcyjne... już dawno przesiadłem się na gstarcad...