Gry

Autorzy Minecrafta przygotowują 3 nowe gry

przeczytasz w 1 min.

Mojang przygotowuje niespodzianki

Carl Manneh, dyrektor zarządzający w Mojang wypowiedział się niedawno w rozmowie z Edge na temat projektów, nad którymi pracuje aktualnie ekipa, której zawdzięczamy Minecrafta. Właściwie zdradził tylko, że są to trzy, tajemnicze gry.

Manneh stwierdził, że jeden z projektów ulęgł się w głowie samego Markusa „Notcha” Perssona ale, cyt.: „on sam jeszcze nie wie co to takiego będzie.” Manneh dodał również, że czeka ich dużo testów i zabawy, aby sprawdzić jak będą działać ich nowe pomysły.

Mojang 1

Pozostałe dwa projekty mają wzmocnić pozycję Mojang jako studia deweloperskiego co ma sens tyle, że jak dotychczas Mojang jest kojarzone głównie z Notchem i oczywiście Minecraftem. Sam Markus Persson w komentarzu dla IGN tak wypowiada się na powyższy temat, cyt.: „Podchodzimy do nowych gier bardzo twórczo. Będą one miały w tym roku bardzo duży wpływ na Mojang. Nie mogę niestety mówić o szczegółach bowiem mamy w tym względzie umowę z kooperującymi firmami, która zabrania mi aktualnie zdradzić więcej szczegółów, ale staramy się aby wszystko co robimy było maksymalnie przejrzyste.” - dodał Notch.

Mojang 2

Aktualne, jedynym zapowiedzianym projektem Mojang jest Scrolls, sieciowa turówka, która ma łączyć elementy karcianki i planszówki. Tytułowe Scrolls to tworzone przez graczy talie kart za pomocą których powołuje się jednostki, którymi gracze walczą ze sobą na planszy przypominającej szachową. Tytuł ten ma pojawić się w maju bieżącego roku.

Druga produkcja, która wyszła spod ręki samego Notcha to stworzona w 48 godzin (podczas konkursu Ludum Dare) gierka zatytułowana... Minicraft. Jest to uproszczona wersja Minercrafta z widokiem z góry i Air Wizardem – głównym przeciwnikiem, którego trzeba ukatrupić.

Tymczasem czekamy na kolejne wieści o wspomnianych, trzech tytułach nad którymi pochylają się chłopaki z Mojang.
 

Więcej o grach:

Źródło: itnewspost, ign

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  13
  Porncraft
  Boobscraft
  Redcraft
  • avatar
   Adriano97
   4
   Jeszcze jest Cubeworld, które Mojang przejął ze względu na to, że twórca tej gry zaczął pracować u nich.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    I jeszcze Stracraft, chociaż akurat nic do Minecrafta nie mam, świetny tytuł i niech Mojang robi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    • avatar
     Patryk122PL
     1
     Ja dla tych wszystkich osób, które podchodzą sceptycznie do minecrafta proponuję w niego pograć i to tak naprawdę parę godzinek, korzystając z wiki, oglądając poradniki na yt. Ciekawe co wtedy powiecie? Ta gra wciąga na niezliczoną ilość godzin jak tylko zacznie się grać.. Nie wiem czemu szczerze.. Bo sam uwielbiam wyciskać wszelkie poty z mojej grzałki no ale mine ma coś w sobie ;]
     • avatar
      JaffaKree
      0
      Minecraft 2,3,4...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       pffffffffffffffffffffffffffffffffff Jakoś bez aktualizacji, nie chce się grać w minecrafta :D :(
       • avatar
        magutowski
        0
        Miały być 3 gry a są 2 :(
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Cięzko mi zrozumieć fenomen tej gry. Minecraft hehe... może jako popierdółka na tablecie. :) Dobrze jednak, że ma rzesze fanów i pozwala się rozwijać producentowi. ;)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Ciekawe czy będzie w tym Minecraft 2, ale raczej wątpię. Ciekawe czemu zwlekają, ktoś im fanów w końcu podbierze lepszym klonem. ;)
          • avatar
           gacek585
           0
           W Minecraft 2 ponoć mają dodać wygładzanie krawędzi :D, baardzo dziwna gra jak dla mnie.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Dla tych co się czepiaja minecrafta niech najpierw sprubują zagrać a potem niech się wypowiadają. Siła tej gry polega na tym, iż jest dowolnie konfigurowalna. W zależności od tego jaki typ serwera chcą założyć Administratorzy. Z minecrafta można zrobić strzelankę, typowe LEGO, RPG, MMO itp. Minecraft jest tylko bazą a nieściśle ukierunkowaną grą!!! Każdy większy serwis posada kila typów serwerów. Tak więc kupując minecraf nie kupujesz 1 gry ! Więcej dowiecie się na : www.craftbox.pl ,www.minecrafci.pl,www.mycraft.pl,www.craftsite.pl