Bezpieczeństwo

Avast kończy wsparcie dla Windows XP i Vista

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy systemów Windows XP i Windows Vista od 2019 roku nie będą już mogli liczyć na aktualizacje programu (choć nie oznacza to, że automatycznie przestaną być chronieni).

Era systemu Windows XP jest już dawno za nami, a Windows Vista właściwie w ogóle nie miał „swojego czasu”. Mimo to wciąż są osoby, które korzystają z tych systemów operacyjnych, ale coraz rzadziej mogą one liczyć na dostęp do nowych wersji programów. Kolejnym producentem, który zapowiedział wyłącznie wsparcia, jest Avast.

Od 1 stycznia 2019 roku Avast na Windows XP i Vista przestanie otrzymywać aktualizacje. Jeszcze przez jakiś czas użytkownicy będą mogli liczyć na dostęp do bieżących baz wirusów, ale sam program w tej wersji przystanie być w jakikolwiek sposób rozwijany. Wszystko po to, by odpowiedzialny za tego antywirusa zespół mógł w pełni skoncentrować się na aktualnych rozwiązaniach.

„Wszystkich użytkowników Avasta zachęcamy do przejścia na najnowszą wersję systemu Windows 10. Nie tylko po to, by cieszyć się aktualizowanym programem antywirusowym, ale też dla zminimalizowania prawdopodobieństwa wystąpienia infekcji w wyniku wykorzystania luk w starszych systemach”, jak czytamy we wpisie na oficjalnym blogu Avast. 

Avast screen
Tak dziś wygląda antywirus Avast.

Avast jest obecnie jednym z liderów branży cyberbezpieczeństwa. Z jego (darmowych i płatnych) programów aktywnie korzysta ponad 435 milionów użytkowników z różnych części świata. Czy takie aplikacje znajdują się też na waszych komputerach?

Źródło: Avast

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  4
  To coś w ogóle powinno skończyć wsparcie na czymkolwiek. Więcej szkody robi niż pożytku z tego, oczywiście piszę to z własnego doświadczenia. To samo tyczy się AVG.
  • avatar
   ANATHEMA
   0
   To Windowsy powinny skończyć ze wsparciem dla Avasta a dokładnie uniemożliwiając instalację tego kombajnu od zgłaszania nieistniejących problemów.
   • avatar
    Dragonik
    0
    Jak najbardziej zgadzam się z tobą:)
    • avatar
     mariolafruwa
     0
     też używam ESET zamiast Avast