Bezpieczeństwo

AVG Free 8.0 - czyli antywirus za darmo i po polsku

przeczytasz w 1 min.

Najnowsza wersja programu oznaczona jako 8.0 dostępna jest teraz także w polskiej wersji językowej. AVG Free 8.0 wyróżnia na tle innych dostępnych za darmo programów antywirusowych fakt, iż AVG zapewnia ochronę przed tzw. drive-by downloads - niewidocznymi zagrożeniami, które instalują złośliwe oprogramowanie na komputerze użytkownika bez jego wiedzy i udziału.

Takie niewidoczne infekcje systemu są w dzisiejszych czasach najszybciej rozprzestrzeniającym się zagrożeniem w Internecie. Są też szeroko stosowane przez organizacje przestępcze w celu kradzieży danych osobowych oraz osiągania innych wymiernych zysków. Można je ukryć w każdej stronie internetowej, na której mogą pozostawać przez godzinę, dzień czy nawet tydzień. O tym, jak długo strona infekuje, często decyduje na przykład liczba odwiedzających – twórcy szkodliwego oprogramowania mają za zadanie przechwycić jak najwięcej informacji i im strona jest popularniejsza, tym więcej danych przechwycą w krótszym czasie. Im dłuższy czas zainfekowana strona jest dostępna w sieci, tym większe ryzyko ponoszą przestępcy.

Ochrona gwarantowana przez unikalny system Safe-Search, oferowany przez AVG, chroni użytkownika w konkretnym, często krytycznym momencie, tj. w chwili kliknięcia na adres URL na stronie wyszukiwarki. Internauci korzystający z Google, Yahoo czy MSN zobaczą na ekranie komunikat ostrzegający przed wejściem na daną stronę przy próbie wejścia do zawirusowanego środowiska. Aby dodatkowo ułatwić użytkownikom ochronę przed nowymi zagrożeniami, system Safe-Search został dostosowany do przeglądarek Internet Explorer oraz Mozilla Firefox oraz dodany do paska narzędziowego AVG Security, tak by zawsze był "pod ręką".

AVG Free 8.0 jest przeznaczony do zastosowań niekomercyjnych na pojedynczych komputerach działających na Windows 2000+SP4, XP+SP2 i Vista.

Program można pobrać ze strony: free.avg.com/pl

Źródło: Informacja Prasowa

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jest to mega pasc. Mialem go na kompie i poprzepuszczal pelno syfu , dopiero NOD32 mi to wszystko usunal. Jak widac za darmo , czyli nie chroni kompa . Totalnie odradzam , chyba ze chcecie meic wiry


  a i jeszcze wpadki ostatnio mieli i usuwal on pliki systemowe , zal
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ja tam widzę same plusy: szybki, automatycznie skanuje archiwa, skutecznie, nie tak jak kaspersky.
   a minusy: nie współpracuje z operą i wersja free nie ma firewalla i skanowania anty spyware (kiedyś miała ale skasowali tą opcję).
   Ogólnie to dobry antywirus ale tylko wtedy jak się go wesprze jakimś firewallem. [dodatkowo regularnie skanuiję ESET online scanner dla pewności i nic nie wykrywa]