Telewizory

Telewizor 4K Bang & Olufsen BeoVision Avant 60 podąża za widzem

przeczytasz w 2 min.

Zmotoryzowane mocowanie ma zwiększyć nasz komfort.

Bang & Olufsen BeoVision Avant 60

Bang & Olufsen to producent kojarzony w naszym kraju głównie z systemami audio. Niemniej w jego ofercie znajdują się także inne urządzenia, w tym – telewizory z linii BeoVision. Obok najnowszego modelu tej duńskiej firmy – Avant 60 – trudno przejść obojętnie. Charakteryzuje się on bowiem 55-calowym ekranem wyświetlającym obraz o rozdzielczości 4K (3840x2160 px) i został wyposażony w mocny system audio. Nieźle, ale nie to jest najciekawsze.

Otóż telewizor BeoVision Avant 60 dystrybuowany będzie w trzech wersjach – z różnymi mocowaniami (stojak podłogowy, standardowa podstawka i uchwyt ścienny). Każde jest jednak zmotoryzowane i pozwala na proste ustawienie urządzenia w taki sposób, by jego ekran skierowany był bezpośrednio na nasze oczy. Urządzenie zatem nie tylko obróci się w jedną czy drugą stronę, ale też przechyli i oddali od ściany, by być bliżej widza. Jeśli zatem chcemy siedzieć na ziemi telewizor może się pochylić, jeśli chcemy oglądać z boku – urządzenie może być skierowane w naszą stronę. Po co to wszystko (poza komfortem, rzecz jasna)? Jak tłumaczy producent, zakończy to erę projektowania wnętrza pokoju wokół miejsca położenia telewizora. Działanie możecie zobaczyć na poniższym filmiku:

Skoncentrujmy się jednak na moment na specyfikacji telewizora. Model BeoVision Avant 60 został wyposażony w 55-calowy ekran z krawędziowym podświetleniem LED, który wyświetla obraz o rozdzielczości 4K (3840x2160 px). Do dyspozycji użytkownika oddanych zostało także sześć portów HDMI oraz moduł WiFi z integracją z usługami Spotify oraz Deezer. Urządzenie zostało również wyposażone w trzykanałowy system audio, a dodatkowo zapewnia kompatybilność ze standardem bezprzewodowej transmisji dźwięku WiSA. Co ciekawe, same głośniki również się „poruszają”, a konkretnie – wysuwają. Jeśli jednak taki zestaw Wam nie wystarcza – mamy jeszcze 18 wolnych kanałów. Trzeba tez wspomnieć, że Avant 60 nie jest telewizorem Smart TV, jednak w erze przystawek nie powinno to stanowić większego problemu. A tak model się prezentuje:

Jak już się pewnie domyślacie za takie cacko sporo nam przyjdzie zapłacić. No i rzeczywiście. Producent ustalił cenę na 7995 dolarów, która ponadto nie uwzględnia ceny mocowania (sic). Za jeden z nich będziemy musieli zapłacić kolejny 1000 (mniej więcej). pamiętajmy jednak, że kupując sprzęt Bang & Olufsen możemy być pewni o jakość. Więcej informacji na interaktywnej stronie producenta.

Źródło: Bang & Olufsen, Connectedly, Engadget, Stuff

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  carbo888
  9
  Bang & Olufsen trzyma klasę
  • avatar
   ciapaty14
   4
   No dobra a co jeśli w pokoju będą 3 osoby oglądać to za kim będzie podążać jak jedna wstanie i pójdzie do toalety druga podejdzie obok telewizora po coś tam i telewizor zacznie tańczyć tam makarene ?
   • avatar
    gixer
    3
    co z tego za 4K jeśli dalej jest to badziewny pastelowy LED
    • avatar
     Silver
     3
     Dla mnie zastanawiające jest, że pilot w przypadku np. tanich marketowych telewizorów czy kiedyś byle Daewoo był trochę większy od dłoni zaś piloty w sprzęcie wyższej klasy to daleko za nadgarstek sięgają...

     Tak bardziej żartem, ale przy takich gabarytach hamerykańscy biegli oznajmią, że jedną z przyczyn domowych zbrodni był pilot do telewizora :)
     • avatar
      marcin_kg
      -1
      No dobra, ale kto im ten TV skonstruował i wyprodukował, bo sami tego nie zrobili poza systemem audio zapewne.
      W tym kontekście zapewnienia o wysokiej jakości są lekko na wyrost.
      • avatar
       aaadi
       0
       Myślę, że jeżeli mamy już w TV system wykrywający twarz, to po wykryciu dwóch, czy więcej twarzy przecież żadnym problemem nie jest napisanie kawałka kodu, który wyliczy najlepszą możliwą do uzyskania pozycję ekranu. Choćby wyliczając średnią ze współrzędnych pozycji wykrytych twarzy. I obróci się w stronę cąłej grupy niezależnie, czy siedzicie przed nim na kanapach, czy przy stole jadalnym.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Stylizacja, wykonanie jak i jakość na pierwszym miejscu, szkoda tylko ze to Dunski produkt, gdyby byl on produkowany w Polsce to moze bylo by stac na na taki sprzęt nie jednego.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         8k dolców, roczna wypłata - to ja podziękuję :D