• benchmark.pl
 • Gry
 • Uzbrójcie się w cierpliwość - premiera Batman: Arkham Knight dopiero w czerwcu [AKT.]
Gry

Uzbrójcie się w cierpliwość - premiera Batman: Arkham Knight dopiero w czerwcu [AKT.]

z dnia 08-09-2014
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Długo przyjdzie nam czekać na premierę czwartej odsłony Batman: Arkham. Ale może to i dobrze?

Batman: Arkham Knight premiera

To już oficjalne. Nie w styczniu, nie w lutym, ani nawet nie w kwietniu. Gra Batman: Arkham Knight wieńcząca tę naprawdę udaną serię z Mrocznym Rycerzem w roli głównej pojawi się na rynku dopiero w czerwcu przyszłego roku. Ale… może to i dobrze?

Gra Batman: Arkham Knight początkowo planowana była na tegoroczną jesień. Później twórcy zdecydowali się na opóźnienie premiery na 2015 rok, aby czwarta odsłona była idealnym zakończeniem serii. Większość spodziewała się stycznia lub lutego. Tymczasem okazuje się, że musimy czekać aż do czerwca.

Często narzekamy na opóźnienia premier. Jeśli tylko zaowocują one autentycznymi poprawkami, a finalny produkt będzie świetny, to czym można jednak mieć do producenta pretensje? A co do tego, że panowie z Rocksteady Studios wiedzą jak zrobić dobrą grę nikt chyba nie ma wątpliwości.

Poza tym, jest jeszcze jeden pozytywny aspekt całej sprawy. Początek lata (a więc i czerwiec) to przeważnie sezon ogórkowy w branży elektronicznej rozrywki, co oznacza, że niewiele dużych tytułów ma wówczas swoje premiery. Wyjątkiem był rok 2013, kiedy to światło dzienne ujrzało świetne The Last of Us. Czy przyszły rok będzie kolejnym takim „wyjątkiem”?

No to kiedy w końcu nowy Batman pojawi się na rynku? Dokładnie 2 czerwca 2015 roku. Platformami docelowymi są natomiast komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4Xbox One.

 

AKTUALIZACJA [8 września 2014, godz. 21.40]:

W sklepie GameStop można już przedpremierowo zamawiać grę Batman: Arkham Knight. Poza standardową wersją dostępne będą także dwie edycje kolekcjonerskie – Limited Edition oraz Batmobile Edition.

Nabywcy Limited Edition otrzymają dodatkowo stalowe pudełko, artbook, komiks, paczkę skórek oraz figurkę Batmana. Cena tej edycji to 99 dolarów.

Batman: Arkham Knight LE

Druga wersja – Batmobile Edition – zamienia figurkę na model Batmobila, który będzie można dodatkowo przetransformować w jego alternatywną opcję. Za ten zestaw przyjdzie nam zapłacić dwa razy tyle.

Batman: Arkham Knight BE

Źródło: Kotaku, Sony, GameStop

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  I dobrze przynajmniej wszystko doszlifują a jak coś będzie nie tak będziemy mieć prawo marudzić :)
  Zaloguj się
 • avatar
  przeciez ta gra to shit
 • avatar
  Warto wspomnieć kolekcjonerkach. Zwłaszcza tej z transformowalnym Batmobilem za 200 euro...
  http://www.gamestop.com/collection/batman-arkham-knight
  Zaloguj się
 • avatar
  Spoko jeszcze 3 części mam do ogrania :)
 • avatar
  2014 ROK CIĄGŁYCH PRZEŁOŻEŃ XD