• benchmark.pl
 • Gry
 • Serwery gry Battleforge zostaną wyłączone 31 października - co ze zgromadzonymi punktami?
Gry

Serwery gry Battleforge zostaną wyłączone 31 października - co ze zgromadzonymi punktami?

przeczytasz w 2 min.

Firma EA zapowiedziała wyłączenie serwerów gry Battleforge. Nastąpi to już 31 października bieżącego roku.

battleforge ea zamknie serwery gry

Firma Electronic Arts poinformowała, że już niedługo odeśle na zasłużoną emeryturę kolejną sieciową grę ze swojego portfolio. Tym razem padło na dobrze przyjętą grę z gatunku MMO RTS, a mianowicie Battleforge.

Gra Battleforge zadebiutowała w marcu 2009 roku i była jedną z pierwszych produkcji wykorzystujących interfejs programowania DirectX 10.1. Produkcja jest darmową (free-to-play) strategią czasu rzeczywistego (RTS), gdzie jednym z kluczowych elementów rozgrywki są posiadane przez graczy karty kolekcjonerskie, pod którymi kryją się jednostki wykorzystywane w grze. Armia każdego z graczy składa się ze skompletowanych kart i to od gracza zależy, w jakie karty się zaopatrzy, a więc jakimi jednostkami będzie dysponował na polu bitwy.

Wszystko jednak ma swój koniec i często na własnej skórze przekonują się o tym gracze sieciowych produkcji. Mimo iż gra przez długi czas cieszyła się sporym zainteresowaniem, to jednak z biegiem czasu serwery powoli pustoszały, a dodatkowo na początku lipca twórcy wspomnianej produkcji stracili prace na skutek zamknięcia studia EA Phenomic, które oprócz wspominanego Battleforge odpowiedzialne było również za serię SpellForce.

battleforge screen walka

Niedawno firma EA zapowiedziała, że gra Battleforge uda się na zasłużoną emeryturę, a jej serwery zostaną wyłączone. Koncern wyłączenie serwerów zaplanował na 31 października 2013 roku. Niestety dla wielu graczy, oprócz smutnej wiadomości o zakończeniu żywota gry Battleforge, pojawiła się jeszcze jedna nieprzyjemna wiadomość.

battleforge ea wyłączenie serwerów wygląd jednoski

Otóż gracze, którzy na swoich kontach w grze gromadzili specjalne punkty, które były nabywane za prawdziwe pieniądze, nie będą mogli ich zamienić na inne środki w ramach usług EA. Dlatego z chwilą wyłączenia serwerów gry, bezpowrotnie przepadną także punkty zgromadzone przez graczy, a to wydaje się nieco nieuczciwym zagraniem. Tak czy inaczej, gracze, którzy mają na swoich kontach punkty powinni je wydać w grze, gdyż w przeciwnym wypadku i tak przepadną. Szkoda tylko, że gracze wydając punkty w grze, nie zdążą się swoimi zakupami zbyt długo nacieszyć.


Źródło: Battleforge, Joystiq, thereticule (foto)

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Korporacyjne mendy... Przynajmniej z szacunku do swoich klientów powinni te punkty zamienić na jakieś inne usługi...
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Jestem zapalonym miłośnikiem tej gry bo jak na swoje lata ma strasznie ładna grafikę, przyjemny relaks, ilość kart też pokaźna...i jak przeczytałem że zamykają grę to smutno mi się zrobiło. Niektórym zapewne wyda się to dziwne ale tak jest jak człowiek do czegoś dojdzie w grze.
   Osobiście informacja że nie oddadzą mi kasy za BFP lub, że nie zrekompensują mi jakoś tych punktów nie rusza mnie...(mimo ze wiele kasy na to poszło). Bardziej jestem zdenerwowany na to, że nie zrekompensują mi starty gry powiedz bon na kolejną grę albo jakaś darmowa gra( płatna w sklepie ale dzięki kodowi nie) lub coś podobnego. Smutno mi, że wyłączają grę i koniec.....
   No zobaczymy czy EA jeszcze się obudzi oby....
   Dla wszystkich minusujących mój komentarz---jesteście ciekawi ...
   Dla reszt thx za zrozumienie
   pozdrawiam
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Niestety Spellforce 2 Faith in Destiny wydany niedawno był tylko cieniem swej dawnej świetności. Tym którzy nie znają tej serii proponuję dorwanie spellforce 1 wraz ze wszystkimi dodatkami i granie na poziomie hard, to jest zabawa.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     EA pokazało swoje prawdziwe obliczę. Jak NCSOFT uśmiercił Exteel to gracze którzy zakupili coś w sklepie z przedmiotami dostali rekompensatę w postaci kluczy do innych gier. Ja w tedy dostałem klucz do Aion na miesiąc subskrypcji (kiedy gra była jeszcze płatna). EA może zrobić podobnie. Niewiele będzie ich to kosztowało.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      To się nazywa wielki palec EA.
      Każdy tworzy swój własny świat i prędzej czy później, ale ZAWSZE otrzymuje to co daje innym. Z takim nastawieniem do własnych klientów, prędzej czy później odczują tego skutki.
      • avatar
       BariGT
       0
       Mi sie ta gra osobiscie nie podobala ale zrobic graczom cos takiego...?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        świat się zmienia