• benchmark.pl
 • Mobile
 • Beats Electronics odkupiło swoje udziały od HTC i ponownie stało się niezależną firmą
Mobile

Beats Electronics odkupiło swoje udziały od HTC i ponownie stało się niezależną firmą

przeczytasz w 1 min.

Jednocześnie mówi się, że współpraca obydwu firm trwać będzie dalej i Beats Audio nadal pojawiać będzie się w smartfonach z logo HTC.

Beats odkupiło swoje udziały od HTC

Beats Audio to technologia, która większości osób kojarzy się z urządzeniami HTC. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ współpraca tajwańskiego producenta z firmą Beats Electronics była bardzo bliska. Być może teraz się to jednak zmieni.

W 2011 roku HTC kupiło 50% udziałów Beats Electronics i wtedy też zaczęto dość mocno lansować modę na wspomnianą technologię. Pojawiała się ona w najciekawszych smartfonach Tajwańczyków i była chyba nawet dobrze oceniana przez samych użytkowników. Wszyscy, którzy liczyli na dalsze przejmowanie Beats Electronics musieli się nieco zdziwić, ponieważ stało się zupełnie inaczej.

Już rok później wspomniana firma odkupiła od HTC 25% sprzedanych wcześniej udziałów. Długo nie musieliśmy czekać, a już doszło do kolejnej transakcji. Tym razem za 265 milionów dolarów Beats Electronics pozyskało resztę swoich udziałów i tym samym ponownie stało się niezależną firmą.

Jak widać kondycja finansowa HTC nie jest najlepsza i nie gardzi on żadnym zastrzykiem gotówki. Jednocześnie mówi się, że współpraca obydwu firm trwać będzie dalej i Beats Audio nadal pojawiać ma się w smartfonach z logo tajwańskiego producenta. Zapewne przekonamy się o tym w najbliżej przyszłości.

Źródło: techivian, phonearena

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Szkoda HTC. Kiedyś firma która wyniosła Androida na wyżyny a teraz pomimo tego że robią naprawdę dobre telefony o ile nie najlepsze (HTC One) to ludzie wolą jakoś plastikowe Samsungi (nie, nie jestem anty-fanboyem Samsunga, po prostu stwierdzam fakty a obie firmy lubie tak samo i miałem parę telefonów obu tych producentów na Androidzie). Mam nadzieję że się poddźwigną z tej nie najlepszej kondycji.
  • avatar
   Michur
   3
   Skoda ze autor nie wspomniał ze HTC kupiło swoje wszystkie udziały za 300 mln a odsprzedało ze 115 mln zyskiem
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    A ja posiadam HTC Sensation XE i jest mega! Nie powiem na niego złego słowa! 4 rdzenie 2GB pamięci RAM po co to komu? Żadna aplikacja nie wykorzysta tego przez najbliższy rok czy dwa. Mój sensation ma 2x1,5 i każda aplikacja śmiga aż mało, a do grania to służą konsole a nie telefony!
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Szkoda że jak chcę kupić ich słuchawki za 500 zł to znajdę 1000-krotnie lepsze na przykład z AKG, ludzie za tyle kasy co oni chcą i za jakoś powinni wymagać 2 razy mniej. Polityka jak w apple wypromuj się i czekaj na fanboy'ów.
     • avatar
      irondick
      -4
      "Jak widać kondycja finansowa HTC nie jest najlepsza" O! Mamy eksperta giełdowego i gospodarczego! Do rządu z nim! ;-)