Tablety

Będzie tablet Sony - przed koncem 2011

przeczytasz w 2 min.

Fani tabletów, zwłaszcza ci ceniący produkty marki Sony, z pewnością czekają na wejście ich ulubionej firmy na rynek tychże urządzeń. Wygląda na to, że hołdujący zasadzie "lepiej później niż od razu" koncern podjął w końcu decyzję.

Na japońskiej stronie Nikkei pewien czas temu znalazła się wypowiedź CEO Sony Howard’a Stringer’a, która mogła owych fanów zainteresować. Stringer zapowiadał, że pierwszy tablet Sony wyposażony w system Android 3.0 (Honeycomb) znajdzie się w sprzedaży pod koniec tegorocznego lata, lecz najpierw tylko w Stanach Zjednoczonych.

Warto przeczytać:
Sony zrobi kamery dla iPhone'a - ale się spóźni
Sony NGP, czyli PlayStation Portable 2

Sytuacja jednak nie jest do końca jasna, gdyż według uzyskanych przez japoński serwis AV Watch informacji, premiera będzie miała miejsce dopiero pod koniec tego roku. Możliwe, że przełożenie premiery ma na celu ratowanie dobrego imienia Sony, które byłoby narażone na szwank gdyby wydanie tabletu w nieroztropnie podanym przez Stringera terminie okazało się niemożliwe. Analizując przyczyny decyzji powinniśmy brać pod uwagę również, skomplikowaną sytuację w Japonii po ostatnim katastrofalnym w skutkach trzęsieniu ziemi i tsunami.

    

Pierwsza data pokrywałaby się z zapowiadanym na wrzesień rozpoczęciem sprzedaży tabletu Playstation S1 z układem NVIDIA Tegra2, unikatowym wyglądem oraz 9,4-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Wersja S1 wyposażona w  Wi-Fi ma kosztować 600 dolarów. Urządzenie będzie bazować na usługach serwisu Qriocity z którego będzie pochodzić muzyka, e-booki, gry oraz video. W tablecie znajdziemy preinstalowane gry z PlayStation 1, technologię Bravia Media Remote, przednią i tylną kamerę, port USB oraz wbudowany port IR pozwalający na kontrolowanie innych urządzeń. W konstrukcji produktu znajdą się również przyciski głośności, włącznik i być może dedykowane Q dla bezpośredniego dostępu do Qriocity. A może na sklepowe półki trafi inna konstrukcja - dwuekranowy S2 clamshell? Tego Stringer nie sprecyzował. CEO Sony poza zdradzeniem nam kilku informacji na temat nowego tabletu, napomknął też o wykorzystaniu przez Apple sensorów Sony.

Niezależnie od tego czy tablet firmy Sony będziemy mogli kupić we wrześniu czy w grudniu, wiele wskazuje na to, że możemy zacząć już odkładać pieniądze, gdyż taki tablet na pewno się pojawi. A na podstawie dotychczasowych przecieków można stwierdzić, że Sony szykuje dla konsumentów łakomy kąsek.   

 

Źródło: Endgadget, TechSpot

Polecamy artykuły:  
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Google Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  przed końcem a nie koncem
  • avatar
   0
   Koncepty wyglądają obiecująco...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wow ! Rozkładany chlebak w wersji mini ^^
    • avatar
     Baleryon
     0
     Cicatr1ksie, nie dajemy apostrofów przy odmianie, jeśli imię obcojęzyczne kończy się wymawialną spółgłoską. Powinno być "Howarda Stringera", tak jak "Michaela Jacksona" i "Billa Clintona". Za to "Bradbury'ego" i "Descartes'a".
     • avatar
      hideo
      0
      jak znam Sony to pewnie będzie najlepszy lub jeden z najlepszych tabletów opartych na Androidzie, natomiast obawiam się że z iPadem to nawet Sony nie da rady konkurować na rynku europejskim i amerykańskim, bo w Japonii Sony ma mocną pozycję i mogą powalczyć, Japończycy mają zaufanie do swoich firm jak Sony, przykłąd to iPod i Walkman, który w Japonii ostatnimi czasy szły po połowie a w US i EU iPod rąbie całą konkurencję