• benchmark.pl
 • newsy
 • Przełącznik Belkin WeMo - zarządzaj domową elektrycznością z każdego miejsca na Ziemi

Przełącznik Belkin WeMo - zarządzaj domową elektrycznością z każdego miejsca na Ziemi

przeczytasz w 1 min.

"Mieszkanie inteligentne"?

Belkin WeMo przełącznik

Czy zdarzyło Wam się kiedykolwiek pozostawić włączone żelazko czy telewizor, wyjść z domu i przypomnieć sobie w połowie drogi? Jeśli tak to później pewnie ogarniała Was panika i szybko wracaliście, by je wyłączyć. Firma Belkin zaprezentowała urządzenie WeMo, dzięki któremu ten drugi etap nie będzie konieczny.

Belkin WeMo to przełącznik, który swoje działanie rozpoczyna zaraz po włożeniu do kontaktu. Całość polega na tym, że zamiast bezpośrednio do gniazdka nasz sprzęt podłączamy właśnie poprzez WeMo. Kolejnym krokiem jest instalacja dedykowanego oprogramowania na jednym z urządzeń Apple – iPhone’ie, iPodzie touch lub iPadzie z systemem iOS 5 lub nowszym.

WeMo łączy się z domową siecią Wi-Fi, ale sterować nim możemy również, korzystając ze standardowego Internetu mobilnego. Po dodaniu sprzętów do aplikacji, możemy nim swobodnie zarządzać – nie tylko włączać i wyłączać, ale także planować i programować (np. automatyczne uruchomienie się wieży stereo o konkretnej godzinie).

Przełączniki WeMo zostały również wyposażone w czujniki ruchu. Odpowiednio dopasowując ustawienia, możemy na przykład sprawić, że po przejściu przez kolejne pomieszczenia w domu, w każdym z nich zapala się światło.

„Zaprojektowane w celu rozwiązania prostych potrzeb automatyki bez konieczności ponoszenia kosztów całej elektronicznej infrastruktury domowej, WeMo to łatwy i przyjemny sposób, aby mieć swój dom na wyciągnięcie ręki", powiedział Jamie Elgie, dyrektor ds. zarządzania produktami Belkin.

Belkin WeMo jest już dostępne na rynku. Sugerowana cena wynosi 219,95 złotych.

 

Źródło: Belkin

Strefa Windows 8

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartoliniog
  1
  hehe zupełnie bezużyteczne toto i w dodatku za nierealne pieniądze, no ale to przecież iGadget więc w sumie cena jest "normalna"
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   W szczególnych sytuacjach nawet przydatne. Jednak ograniczanie się do urządzeń tylko z "i" jest idiotycznym posunięciem, soft powinien być dostępny na wszystkie dostępne platformy.
   Patrząc na wygląd tych sterowników, nawiązują do produktów z logo jabłka - może dlatego maja wyłączność, czy cuś ;)
   • avatar
    Saur0n
    0
    Ciekawe czy jak zrobia czarna wersje to bedzie miala wsparcie do innych systemow operacyjnych ;) - na te chwile to kolejny iGadget.
    • avatar
     michael85
     0
     Nie wiem co to ma być ale powinno być dostępne na wszystkie popularne systemy mobilne. Zwykła zabawka!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Za 49,99zł sztuka - biorę :D