Audio

Ten głośnik ma przetrwać dekady

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Wielu producentów wychodzi ostatnio z założenia, że nie warto tworzyć sprzętu na lata (bo to się po prostu nie opłaca). Bang & Olufsen najwyraźniej nie jest jednym z nich, bo w swoim głośniku Beosound Level chce widzieć urządzenie, towarzyszące użytkownikom przez dekady.

Bezprzewodowy głośnik Beosound Level projektantów spod znaku Bang & Olufsen ma się cechować wytrzymałą, ale przede wszystkim modułową konstrukcją. Ta ostatnia ma nie tylko ułatwiać ewentualne naprawy w przyszłości, ale też pozwoli aktualizować komponenty, tak by sprzęt spełniał obowiązujące standardy i był kompatybilny z najnowszymi technologiami.

Beosound Level – przenośny głośnik na lata albo i dekady

Taka zapowiedź brzmi obiecująco i to nawet pomimo tego, że dotychczasowe eksperymenty z modułowymi konstrukcjami najczęściej kończyły się fiaskiem. Pytanie, które nasuwa się w kontekście tego głośnika, jest jednak inne. Dlaczego mielibyśmy chcieć, żeby ten sprzęt towarzyszył nam „bez końca”.

Cóż, Bang & Olufsen przekonuje, że Beosound Level świetnie brzmi (a ten producent pod tym względem raczej nie zawodzi). Konkretnie w środku znajdują się dwa 4-calowe przetworniki niskotonowe, jeden 2-calowy przetwornik pełnozakresowy i dwa 0,8-calowe przetworniki wysokotonowe, a także wysokiej klasy DSP. 

Beosound Level wnętrze

Co poza tym oferuje Beosound Level? Ma nowoczesne moduły łączności bezprzewodowej (Wi-Fi, Bluetooth + Spotify Connect, AirPlay 2 i Google Chromecast) i układ anten dla poprawy zasięgu, ma (również wymieniany) akumulator, którego naładowanie do pełna pozwala słuchać muzyki przez 16 godzin (na umiarkowanym poziomie głośności) i ma konstrukcję, na której woda i kurz nie robią większego wrażenia.

Beosound Level głośnik

Wspomniana konstrukcja jest przy okazji bardzo stylowa (zarówno w drewnianej, jak i materiałowej wersji), a gdyby w przyszłości jej dotychczasowa estetyka przestała pasować do wystroju wnętrza, to i ją będzie można wymienić. 

Ile kosztuje Beosound Level? No tani nie jest

A ile kosztuje ten głośnik na lata? Dużo (biorąc pod uwagę rodzaj sprzętu), ale i niedużo (uwzględniając jego żywotność). Cena Beosound Level wynosi 5999 złotych (lub 6999 złotych w alternatywnej wersji). 

Źródło: Bang & Olufsen, The Verge, Engadget, What Hi-Fi

Czytaj dalej o głośnikach przenośnych: 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  patol1984
  Cena robi wrażenie jak za tak małą pierdziawkę.
  6
 • avatar
  dorabiam.online
  Cena jak za firmę B&O mnie nie dziwi. Ale design wygląda trochę jak drewniany oczyszczacz powietrza.
  4
 • avatar
  Marti99
  A za 10/15 lat wyrzucisz pozolkly, oblesny "glosnik" do smietnika i odetchniesz z ulga.
  :D No tak to jest ze sprzet sie starzeje szybko. Fizycznie i pod kazdym innym wzgledem.
  "Nowoczesne moduly i kodeki" za iles lat beda przestarzale i nawet gdyby dalo sie je aktualizowac to producent za kilka lat je zwyczajnie "oleje".
  2
 • avatar
  PC3.06GHz
  Cztero calowe głośniczki, czyli coś około 10 cm. Niskotonowe? Czyżby zmienili prawa fizyki? Głośnik niskotonowy ma ok. 25 do 30 centymetrów średnicy. Produkowany w latach 50 XX wieku przenośny odbiornik radiowy miał głośnik 9 cm.
  Mój kolega mawiał: zawsze znajdzie się głupi co kupi.
 • avatar
  maxbit
  czy mi się tylko wydaje czy ktoś z nas chce zrobić idiotów i orznąć na kasę ?
  Zapomnieli dopisać że faktycznie przetrwa lata pod warunkiem że nie bedziemy go wyciągać z pudełka a warunki przechowywania to temp 25 st +_ 5 stopni wilgotość 30-60 %
  Oczywiście GW nie dotyczy akku który przestanie być dostępny za 2 lata
 • avatar
  drfrank3nstein
  Dziwna konfiguracja głośników. Zwykle to tylko przetworniki niskotonowe są pojedyńcze.
 • avatar
  Karolten
  Ciekaw jestem jakie są wymiary i waga, bo wygląda model na średnio przenośny. Druga kwestia to cena - za 6 k, to można sobie przez najbliiższe 2 dekady co 2 lata kupować bardzo dobry głośnik za 600 zł. Obecnie za 500 zł można kupić Philips TAS6305, 30W mocy, 20h pracy na baterii, wodoodporny i przede wszystkim faktycznie przenośny.