Ciekawostki

Bez Messengera wkrótce jak bez ręki?

przeczytasz w 1 min.

Facebook ma poważne plany związane ze swoim komunikatorem. Czy stanie się on naszym nieodłącznym kompanem?

Messenger

Telefon to obecnie najważniejszy gadżet niemal każdego z nas. Na początku tego roku Mark Zuckerberg zapowiadał, że wkrótce podstawową aplikacją na naszych urządzeniach będzie facebookowy Messenger. Amerykanin twierdzi, że mając taki komunikator nie potrzebujemy nawet karty SIM i numeru telefonu

Messenger już dawno nie jest tylko internetowym komunikatorem. Dziś aplikacja pozwala prowadzić rozmowy tekstowe, głosowe i wideo, ale także zamawiać „taksówki” Ubera, pożyczać znajomym pieniądze i jeszcze w kilka innych sposobów nawiązywać „łączność ze światem”. To jednak dopiero początek.

Firma Facebook chce uczynić z Messengera prawdziwy kombajn. Lada dzień aplikacja pozwoli nam między innymi szybko kontaktować się z działem obsługi klienta różnych firm. Najnowsze doniesienia odkryte w kodzie oprogramowania w wersji na iOS sięgają jeszcze dalej.

Najważniejszą nowością zmierzającą do Messengera jest podobno usługa płatności bezgotówkowych. Mówi się, że smartfon z aplikacją nie tylko zastąpi kartę kredytową w sklepie, ale też pozwoli dokonywać zakupów online. W styczniu Zuckerberg zapowiedział: „będziemy współpracować z wszystkimi, którzy zarządzają płatnościami”. Ogólnie rzecz ujmując ma to być odpowiedź na Android Pay i Apple Pay.

Co jeszcze odkryto w kodzie Messengera? Między innymi odniesienie do „tajnych rozmów”. Nie wiadomo do końca czym dokładnie będą, ale może mieć to związek z testowaną we Francji funkcją autodestrukcyjnych wiadomości. Ewentualnie, może się to również odnosić do rozmów o zwiększonym poziomie szyfrowania.

Już niedługo w Messengerze powinny się również pojawić synchronizacja z kalendarzem oraz możliwość dodawania wydarzeń. W efekcie aplikacja stać się ma naszym terminarzem, z którym zorganizujemy swój dzień. 

Jeśli wszystkie te nowe funkcje się przyjmą, Messenger faktycznie może stać się najważniejszą smartfonową aplikacją większości z nas. Pytanie tylko, czy rzeczywiście tak się stanie…

Źródło: TechSpot

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Snack3rS7X
  11
  Nie, nie będzie, przynajmniej w moim wypadku, nie mam konta na FB...
  • avatar
   Konto usunięte
   9
   Thx za info
   Już wiem żeby nie pobierać nowej wersji gdy sklep przypomni...
   • avatar
    sn00p
    6
    Mark Zuckerberg robi się coraz bardziej bezczelny. Jakiś czas temu zablokowali mi konto a jedynym warunkiem odblokowania było przesłanie im skanu dowodu. Wydaje mi się że samo żądanie jest nie zgodne z prawem. Musiałem zrezygnować z konta i otworzyć kolejne, na nieprawdziwie dane. Myślę że z czasem tak bardzo przesadzą że, ich biznes zacznie tracić w notowaniach giełdowych i skończą jak Yahoo.
    • avatar
     raffal81
     0
     Ja mam i nie narzekam ;) dzwonie, wysyłam wiadomości, zdjęcia, audio itp.

     Taka prawda niedługo ERA GSM może mieć już mniejsze znaczenie ;) kto wie co przyniesie przyszłość ;]
     • avatar
      Dark Ofca
      0
      Ehhh no jakoś wcale nie jest ta apka taka ważna, nie mam facebooka, nie potrzebuje go po prostu i jakoś żyje wygodnie bez korzystania z messengera :o
      • avatar
       kombajn
       0
       "Facebook ma poważne plany związane ze swoim komunikatorem. Czy stanie się on naszym nieodłącznym kompanem?" Nie bo nie każdy korzysta z tego syfu pt facebook. Trzymam tam konto tylko dlatego że na cześć stron można się logować przez facebooka bez zakładania konta, ale żeby korzystać z tego wysypiska śmieci to naprawde chyba trzeba lubić nurkować w odpadach i ściekach internetu. Na szczęście prawie wszędzie już można wybrać opcjonalnie google+ do logowanie więc wkrótce zamierzam zamknąć konto na tej internetowej gnojówce.
       • avatar
        thoorin
        0
        gadu gadu też próbowało zrobić kombajn ze swojego komunikatora i był to początek końca ich aplikacji.
        • avatar
         mati306
         0
         Ja używam tylko do pisania i to sporadycznie. SMSuje nadal sporo, niektórzy nie są aż tak zżyci z fb jak reszta świata i nie sprawdzają go nałogowo. W zasadzie jakby nie kilku znajomych którzy używają fb i grupa na uczelni, to fb byłby mi całkowicie zbędny
         • avatar
          Haszaszin
          0
          Niech zrobią od razu kombajn ważący kilkaset MB, żeby zamulał telefon i coraz bardziej utrudniał główną funkcję - czat
          • avatar
           pablo11
           0
           Jak zobaczyłem ile messanger chce mieć uprawnień, nie zainstalowałem go. Dzisiaj na tą wieść odinstalowałem również facebooka. Od teraz będę wchodził na niego poprzez opere.
           • avatar
            pablo11
            0
            I znów to samo... Ta przeglądarka chyba mi na złość robi. Znowu podwójny post.