Internet

Bing dostanie zastrzyk, który ma pozwolić mu na walkę z Google

przeczytasz w 1 min.

Bing będzie wkrótce bardziej precyzyjnie odpowiadać na pytania, a nawet zachęci do zgłębienia tematu. Zapowiada się nieźle.

Choć w Internecie obecny jest od wielu już lat, a Microsoft próbuje popularyzować go na wszelkie możliwe sposoby, Bing nadal nie cieszy się zbyt dużą popularnością i daleko mu do wyszukiwarki Google. Gigant z Redmond mógłby dać więc za wygraną, ale nie zamierza tego robić. Wręcz przeciwnie.

Firma Microsoft zapowiedziała, że zamierza wykorzystać sztuczną inteligencję, aby unowocześnić wyszukiwarkę Bing. Co to będzie oznaczać w praktyce? Przede wszystkim bardziej precyzyjne i bardziej pomocne wyniki.

Bing wyniki

Dzięki sprawdzaniu wielu źródeł Bing ma teraz lepiej odpowiadać na pytania zadawane w polu wyszukiwarki. Microsoft zapowiada zerwanie z zasadą „jednej słusznej odpowiedzi” – jeżeli na przykład pice kawy może być zarówno dobre, jak i złe, taką odpowiedź ujrzymy nad linkami.

Bing odpowiedź

Bing będzie również porównywał i to na kilka różnych sposobów. Przykład? Zapytamy, jak duża jest Syria, a w odpowiedzi uzyskamy nie tylko suchą liczbę, ale też informację, że jest wielkości Florydy. – „Chcemy wyeliminować sytuacje, w których użytkownicy nie rozumieją tak naprawdę odpowiedzi”, powiedział Jake Hofman z Microsoftu.

Innym przykładem porównywania są „pojedynki” – aktualnie ograniczone do produktów, a wkrótce znacznie bardziej rozszerzone. Przykład możecie zobaczyć na screenie poniżej:

Bing pojedynek

Kolejne zapowiadane nowości to: zadawanie przez wyszukiwarkę pytań pomocniczych, tagowanie wyników oraz zaawansowane funkcje wyszukiwania obrazów (na przykład szukanie według konkretnego obiektu na zdjęciu):

Bing obrazek

Aktualnie nowości dostępne są tylko w wybranych regionach (a Polska nie jest jednym z nich). Myślicie, że to wystarczy, by powalczyć z Google?

Źródło: Engadget, Microsoft. Screeny: Microsoft

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rejestr29
  2
  Bing byłby całkiem fajny, gdyby dla zapytań w języku polskim dawał więcej trafnych odpowiedzi.
  Czasami sprawdzam, czy coś się poprawiło jeśli chodzi o skuteczność wyszukiwania w naszym języku, ale efekty nadal rozczarowują.
  • avatar
   Finear
   -10
   jedyny zastrzyk jaki powinien dostac to smierci

   eutanazja powinna byc legalna
   • avatar
    tomto
    0
    Ja niestety, a może stety używam Binga.
    Na Google co 3 dni musiałem akceptować jakieś warunki,a tak teraz to robię tylko jak czasami korzystam z map ...