Technologie i Firma

Bitcoin warty coraz więcej - już ponad 4000 dol. [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Gdy bitcoin osiągał wartość 2000 dol., ludzie mówili, że zaraz mocno spadnie. To samo było przy 3000. Czas leci, a bitcoin warty jest już ponad 4000.

Aktualizacja [13.08.2017]: Nie trzeba było długo czekać. W nocy z 12 na 13 sierpnia magiczna bariera padła. Według danych CoinDesk, wartość 1 bitcoina przekroczyła 4000 dolarów. Od tego momentu (czyli już od dobrych kilku godzin) nie spadła poniżej tego poziomu. Ba, sięgnęła nawet wyżej, co pozwoliło ustanowić kolejny rekord tej kryptowaluty – dokładnie 4202,66 dol. 

Bitcoin 4000
Moment przekroczenia bariery 4 tysięcy dolarów za 1 bitcoina (CoinDesk).

Co to oznacza? Dla tych, którzy zainwestowali przy niższym kursie – naprawdę spore zyski. Dość powiedzieć, że – jak podaje Forbes – od początku tego roku wartość bitcoina zwiększyła się o więcej niż 300 proc. Oczywiście w każdym momencie osoby te mogą też tę swoją „cyfrową fortunę” stracić, jako że całość opiera się na spekulacjach, a sam rynek kryptowalut jest praktycznie nieuregulowany. Jak będzie – czas pokaże.

Bitcoin rok
Zmiana wartości bitcoina w ciągu ostatniego roku (CoinDesk).

News [12.08.2017]: Rośnie i nie chce się zatrzymać. Wartość bitcoina praktycznie każdego dnia osiąga kolejny rekordowy poziom. Niewykluczone, że już w przyszłym tygodniu kryptowaluta przekroczy kolejną z magicznych barier – 4 tysięcy dolarów za jedną „cyfrową monetę”.

Po nieco słabszych tygodniach 4 sierpnia 1 bitcoin osiągnął (ponownie) wartość 3 tysięcy dolarów. Wystarczyło poczekać kilkanaście godzin, by zaczęły się rekordowe wartości – ponad 3200 dol. (5 sierpnia), 3500 dol. (8 sierpnia), a dziś (12 sierpnia) padła granica 3800 dol. W chwili pisania tego newsa rekord wynosi dokładnie 3862,68 dol., a więc do 4000 brakuje naprawdę niewiele (można to śledzić na CoinDesku).

Przypomnijmy więc niezmiennie dobry przykład faceta, który siedem lat temu zapłacił innemu facetowi 10 tysięcy bitcoinów za zamówienie dwóch pizz. Wtedy było to nieco mniej niż 20 dolarów. Jeśli ten drugi ich nie wydał od tego czasu, to przy kursie na poziomie 4 tysięcy dolarów będzie miał w wirtualnym portfelu jakieś 40 milionów dolarów. 

Wracając jednak na ziemię, obecny wynik sprawia, że wartość rynkowa nie jednej monety, lecz całej kryptowaluty przekroczyła już granicę 62 miliardów dolarów. Inne (jak Etherum, NEO czy IOTA) również są coraz cenniejsze, a to przełożyło się na wzrost wartości wszystkich kryptowalut z 18 miliardów na początku tego roku i 100 miliardów w czerwcu do ponad 130 miliardów dolarów obecnie.

Źródło: CoinDesk

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zero-Cool
  10
  Przy takim trendzie to Vega od AMD najniższą cenę będzie miała przy premierze....
  • avatar
   behemot
   5
   „Jeśli ten drugi ich nie wydał od tego czasu, to przy kursie na poziomie 4000 tysięcy dolarów będzie miał w wirtualnym portfelu jakieś 40 milionów dolarów. ”

   Autorowi coś poszło nie tak podczas pisania tego fragmentu ;) Przy poziomie 4 milionów $ [za jednego bitcoina], facet który zaoszczędził 10.000 Bc będzie miał równowartość 40 mld $ ;)
   • avatar
    musslik
    3
    Nic dziwnego na rynkach kryptowalut można robić wszytko to co zostało uznane za przestępstwo na tradycyjnej giełdzie. Jest paru cwaniaków podbijających ceny a ludzie dmuchają balonik :)
    • avatar
     PL_SBX
     3
     Proszę, niech to upadnie i wróci do normy - konsumenci ostro dostają po dupie.
     • avatar
      Ciekawski_
      3
      Można to krótko podsumować. Liczba idiotów na świecie wciąż rośnie i to w zastraszającym tempie. Liczba cwaniaków, którzy na tym zarobią, jest constans...
      • avatar
       wiktorn86
       1
       Jeżeli coś bardzo szybko rośnie to też jest gó*** warte. Akcje groszowych spółek z uwagi na swoją niską wycenę potrafią podskoczyć nawet o 100% w ciągu dnia. Jednak to stabilne, duże firmy (i to wypłacające najczęściej dywidendy) cieszą się największym powodzeniem wśród inwestorów.
       • avatar
        Himoto
        1
        Z większej wysokości upadek boli bardziej :) i to czeka wszystkich którzy w porę się nie zorientują :).

        BTW zakładałem około 1Q 2017 że max dobiją do 3k $ i balonik pęknie, a tymczasem ktoś ostro jedzie po bandzie z tym dmuchaniem :).

        Zaczyna to powoli przypominać specjalnie wygenerowany system sztucznego zarabiania :) czyli robienie majątku z bardzo minimalnym wkładem :| [Koreańczycy kiedyś byli specjalistami od tej dziedziny :) ]. Jeśli ktoś nie zacznie powoli tego opanowywać to będzie naprawdę wielki zgrzyt jak balonik pęknie przy poziomie 5, 6 a być może i 10k $ za 1 sztukę Bitcoin'a.

        Wyobraźcie sobie sytuacje 1 Bc dobił do 10k $ i nagle w ciągu 1h spadł do poziomu poniżej 500$, to może wywołać fale zamieszek, albo zdestabilizować normalne giełdy które teoretycznie nie maja związku z Bc. Nie wspominam już o fali samobójstw :). Pamiętajmy ze ludzie zadymy potrafią robić z bardziej błahych powodów :).
        • avatar
         Marucins
         0
         Niech rośnie :)
         • avatar
          Andari
          0
          ja tam dalej mam 8 bitcoin z czasow gdzie pizza kosztowala polowe bc albo cos kolo tego :P