• benchmark.pl
 • newsy
 • Top 10 najczęściej piraconych filmów w 2012 roku - ranking sieci BitTorent

Top 10 najczęściej piraconych filmów w 2012 roku - ranking sieci BitTorent

przeczytasz w 1 min.

Projekt X liderem rankingu

Torrent Top-10 najczęściej pobierane filmy Projekt X

Kilka dni temu prezentowaliśmy listę 10 najczęściej pobieranych seriali telewizyjnych w 2012 roku. Serwis TorrentFreak opublikował kolejny ranking dotyczący nielegalnego pobierania materiałów w sieci BitTorrent – teraz przyszła kolej na pełnometrażowe filmy.

Jak podaje serwis TorrentFreak sama liczba całkowitych pobrań filmów nie uległa znaczącej zmianie w stosunku do ubiegłego roku. Inaczej wygląda sytuacja w kwestii tytułów, znajdujących się na czele rankingu – to jednak nie powinno nikogo dziwić.

Bezkompromisowym zwycięzcą w tej jakże niechlubnej kategorii okazał się film o szalonej imprezie urodzinowej pewnego nastolatka pod tytułem Projekt X. Pobrało go aż 8 720 000 osób. Zaskakujące może być to, że produkcja ta zarazem przyniosła najmniejsze zyski w całym Top-10 – zaledwie nieco ponad 100 milionów dolarów.

Na drugim miejscu znalazł się film Mission: Impossible – Ghost Protocol z Tomem Cruisem w roli głównej. Tytuł ten został pobrany 8 500 000 razy, jednak jego zyski to już prawie 695 milionów dolarów.

Na najniższym stopniu podium znalazła się natomiast najnowsza część przygód Batmana – Mroczny Rycerz Powstaje. Film w reżyserii Christophera Nolana pobrało 8 230 000 użytkowników. Producentom przyniósł on z kolei ponad miliard dolarów – dokładnie 1 081 041 287 „baksów”.

Pełny ranking Top-10: najczęściej piracone filmy poniżej:

Torrent Top-10 najczęściej pobierane filmy

Źródło: TorrentFreak, Publishme

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kabanosek
  8
  I zdziwienie korporacji osiąga maksymalny poziom. Przecież piracone filmy i gry przynoszą straty!
  • avatar
   Igoruss
   4
   Ciekawsze od samego rankingu jest porównanie do roku poprzedniego. Tu cytat z innego serwisu:

   "Łącznie filmy z pierwszej dziesiątki 2011 roku pobrano 74,88 miliona razy. W roku bieżącym na liczniku pierwszej dziesiątki mamy 77,45 miliona pobrań. Oznacza to, że piractwo stale zyskuje popularność. Najwyraźniej wszelkie działania różnej maści organizacji, które rzekomo zajmują się walką z piractwem, nie działają. Tu jednak warto przytoczyć jeszcze dwie liczby, które reprezentują coś więcej niż same kwoty. Otóż w 2011 roku pierwsza dziesiątka filmów zarobiła łącznie 4,06 miliarda dolarów. W roku bieżącym zyski poważnie wzrosły - do aż 6,13 miliarda. Rośnie skala piractwa, rosną zyski."
   • avatar
    dawidex999
    1
    Sam mam sporo oryginalnych filmów ale gdybym wcześniej ich nie zobaczył na tak zwanym "piraceniu" to pewnie bym ich nie kupił gdyby okazały się lipne :P Więc producenci którzy wypuszczają lipę potem się żalą że niskie zyski :P
    • avatar
     smar.n
     1
     Kilka amerykańskich uniwersytetów przeprowadziło badania na temat piractwa w sieci i wszystkim wyszło, że tgz. nielegalne treści zwiększają wpłewy wytwórni i to jest fakt bezsprzeczny i niepodważalny i pisało o tym już wiele serwisów internetowych, ale zachłanność właścicieli wytwórni (mośków) nie zna granic i zawsze będzie im mało.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Fakt jest faktem: Wszystkie posiadane przez zemnie oryginalne filmy DVD. Były przeze mnie kiedyś ściągnięte z internetu. Gdyby nie "nielegalne kopie", dziś pewnie nie wiedziałbym kim jest choćby Quentin Tarantino - obecnie chodzę na wszystkie jego filmy do kina, a po jakimś czasie kupuję DVD lub bluray (mimo, że nie posiadam nawet takowego odtwarzacza:)) tylko po to by upiększało moją półkę. Podobnie mam z grami PC, XBOX. Gdyby nie piractwo wielu "Popularnych" nie byłoby dziś popularnymi.

      Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, że piracenie jest złe, lub dobre.
      • avatar
       smar.n
       0
       (.)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Mniejsza o to że filmy ściągnięte nielegalnie (kradzież bla, bla, bla) Popatrzmy na poziom artystyczny tych filmów, jak tak dalej będzie to zaleje nas fala filmów pokroju Kac Wawa.