Ciekawostki

BitTorrent: filmy najczęściej pobierane przez piratów

przeczytasz w 1 min.

Top 10 piraconych filmów

Każdego dnia z sieci pobierane są tysiące filmów. Niektóre cieszą się mniejszym zainteresowaniem ze strony internautów, inne nieco większym. Jednakże istnieją również ekranizacje, przyciągające uwagę rekordowej liczby osób.

Na stronie TorrentFreak opublikowano listę dziecięciu najpopularniejszych filmów. Miarą sławy poszczególnych plików była liczba pobrań. Twórcy spisu korzystali z danych  zgromadzonych przez serwis BitTorrent. Lista ta w postaci infografik została opracowana na potrzeby portalu Cnet przez Darę Karr.

Na miejscu 10 najchętniej pobieranych filmów w historii znaleźli się Piraci z Karaibów: na krańcu świata, trzecia część serii o kapitanie Jacku Sparrowie, której premiera miała miejsce w 2007 roku. Nieco wyżej na liście znalazła się powstała rok później amerykańska produkcja - Incredible Hulk.

Infiltracja z 2006 roku została wyprzedzona przez komedię sensacyjną Kick-Ass. Miejsce 6 to kultowy Star Trek. Wyżej znalazły się Kac Vegas, Incepcja, Transformers oraz Mroczny Rycerz. Bezkonkurencyjny okazał się Avatar w reżyserii Jamesa Camerona.

Infografika, Top 10 ściąganych filmów, oprac. Dara Kerr dla Cnet

Inne Top 10:

Źródło: cnet

Produkt Roku 2011/12 - głosowanie

Czy już zagłosowałeś w plebiscycie na Produkt Roku? Na pewno masz swój ulubiony produkt i markę. Weź udział!

Komentarze

48
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  d i l
  12
  Zawsze myślałem, że "pirat" to ten co udostępnia i ma z tego korzyść finansową.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   No jeśli ściągnięcie filmu w dystrybucji cyfrowej kosztuje 4$, to na avatarze stracili niecałe 100mln$, do niemal 3 miliardów oficjalnych wpływów. Nie wiem o co tyle hałasu z tymi ACTA i PIPA co mają chronić biednych amerykańskich artystów przed utratą miejsc pracy. Najgorzej w zestawieniu wypadają filmy z poza głównego nurtu, ale nawet taki KICK-ASS z budzetem 30mln$ się zwrócił 3-krotnie. A każdy dolar wpływów ponad budżet to dolar do kieszeni producenta filmowego i ewentualnie procent dla kilku gwiazdorów którzy sobie zapisali w kontrakcie. Z tego zestawienia wynika, iż ani jednego miejsce pracy nie obcięto w USA. Wprost przeciwnie, prawnicy i lobbiści na usługach koncernów mogą sobie poużywać na internautach, ile wyrwą to ich do podziału z grubymi Hollywoodzkimi producentami. Generują więc dodatkowe GDP dla Ameryki...różowy, klasyczny Cadillac dobrze się sprzeda.
   • avatar
    zawisus69
    3
    Skoro mają dostęp do takich danych to czemu nie podniosą ceny internetu (np. o 20%)i nie rozdzielają tej kasy pomiędzy tymi "poszkodowanymi". I wszyscy byli by zadowoleni - artyści bo dostaną kasę i użytkownicy bo niewielkim kosztem będą mieli swobodę w poruszaniu się po necie bez obawy o łamanie prawa. A ponieważ ilość kasy zależna by była od ilości pobrań - konkurencja by wzrosła co również ma swój pozytywny skutek...Ale niestety widocznie konkurencja i dobro konsumentów nie jest w interesie decydentów.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Widze że na benchmarku na dobre zawitał trend z tzw. "info grafikami" stworzonymi dla tępych amerykanów którzy muszą mieć wszystko w formie obrazkowej.
     Szkoda
     • avatar
      aquadigger
      1
      liczą sobie straty w miliardach a strat nie mają żadnych ponieważ ci co ściągnęli ich mierne produkcje w życiu by ich nie kupili (nie wszyscy oczywiście)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       No i jak widać jakoś liczba ściągnięć Avatara nie wpłynęła na jego popularność. Mimo takiego piracenia i tak został najbardziej dochodowym filmem wszechczasów. Powiem więcej. Wielu moich znajomych było na Avatarze w kinie po kilka razy, a i tak ściągnęło potem film z neta. Czy to znaczy, że przyczynili się do jakichś strat? Wątpię. Zwłaszcza, że niektórzy znajomi ściągali kilka wersji filmu, w celu wybrania tej najlepszej w 3D i usunięciu pozostałych. Pewnie w takich przypadkach strata była liczona od każdej wersji przez takiego człeka ściągniętej oddzielnie. Paranoja.
       • avatar
        Konto usunięte
        -18
        Moim zdaniem i tak lepsze od tych informacji top 10 Steam.
        Gdzie od miesięcy w top jest MW3?
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Po zamieszczeniu listy na necie szlag udusil motion pictures i reszte...Pewnie teraz obmyslaja acta part 2
         • avatar
          Anonim20
          0
          3 na 10 filmow jest fajnych;]
          z tego co sie interesuje to wiekszosc co wrzuca do neta
          source maja zakupiony jako DVD,BluRay ;] wiec strat nie ma i tak ;]
          • avatar
           UnitedTerror
           0
           No może i jest to dużo ale co z tego jak zapewne większość z tych osób jak się im spodoba to i tak to kupią więc wydawca nie będzie stratny .
           • avatar
            Stalkerxx
            0
            Najgorsze masówki widzę ludzie zasysają, tak szczerze mówiąc nie wiem czy bym chciał obejrzeć któryś z tych filmów nawet jakby mi dopłacili. ;) Jedynie Dark Knight oglądałem kiedyś i nawet niezły, przynajmniej nie jest tak przepchany mocami nadnaturalnymi itd.