• benchmark.pl
 • Gry
 • Teraz to już strach się bać. Polski horror powraca w VR-owej wersji
Gry

Teraz to już strach się bać. Polski horror powraca w VR-owej wersji

przeczytasz w 1 min.

Blair Witch – naszym zdaniem jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat w świecie gier – już wkrótce zadebiutuje na kolejnej platformie. Tym razem będzie to platforma VR-owa.

Blair Witch VR – horror w rzeczywistości wirtualnej

Blair Witch to może nie doskonały, ale naprawdę udany horror polskiego studia Bloober Team. Potrafi przerazić i można sobie tylko wyobrażać, czym skończyłaby się rozgrywka, gdyby przeżywać tę przygodę z goglami rzeczywistości wirtualnej na nosie. Ale wiesz co – już niedługo. W najbliższy czwartek na rynku zadebiutuje specjalna, VR-owa wersja tej produkcji. 

Dokładnie tak: 29 października odbędzie się premiera Blair Witch VR – specjalnej wersji gry, przeznaczonej na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2. Jeśli chodzi o rdzeń, to niewiele się zmieni. Katowickie studio Incuvo – odpowiedzialne za ten port – zapowiedziało jednak usprawnienia i nowe rozwiązania, które pozwolą wykorzystać potencjał drzemiący w rzeczywistości wirtualnej. 

„W VR-owej wersji przebudowaliśmy historię, aby zapewnić większą interakcje ze środowiskiem. Zmieniło się także sterowanie i mechanika psa, który towarzyszy graczowi podczas wędrówki po lesie. Nie możemy się doczekać reakcji graczy” – skomentował Andrzej Wychowaniec z Incuvo. Katowickie studio wcześniej przeniosło do rzeczywistości wirtualnej także inny tytuł Bloober Team – Layers of Fear. 

W Blair Witch zagrało już milion osób

Póki co Blair Witch jest dostępne na PC, Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. W tych wersjach zdołało przyciągnąć już ponad milion graczy. 

Źródło: Incuvo, informacja własna

Czytaj dalej o grach z gatunku horror: 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  0
  Chyba te piksele w goglach zepsują zabawę. Proszę zauważyć, że z bliska będzie nawet je widać w Oculusach.
  • avatar
   jednorożec
   0
   Mam nadzieję że trafi też na staram vr