Gry

Blisko 100 lat ewolucji zombie - wideo

przeczytasz w 1 min.

Techland przedstawia film, który pokazuje ewolucję zombie - od mamroczących istot z filmów z lat 30. po bestie, jak Volatile z Dying Light.

Zombie ewolucja

Zombie to temat, który nigdy się nie nudzi. Nieumarli są obecni w popkulturze już od wielu dekad – po raz pierwszy pojawili się na ekranie jeszcze w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Z biegiem lat ich wizja ewoluowała – zmieniało się wyobrażenie na ich temat i zmieniał się sposób ich kreacji. Od bezmyślnych mamroczących istot, przez „żywe trupy” w trakcie rozpadu, po niebezpieczne potwory. Zombiaki są też popularnym motywem w grach wideo – także w polskim megahicie Dying Light.

Twórcy Dying Light, studio Techland, także wykreowali na potrzeby swojego dzieła nowy rodzaj zombie – Volatile. Teraz ci sami ludzie proponują przegląd, jak ewoluowały zombie między wspomnianymi latami trzydziestymi (White Zombie) a ich współczesną wizją (Volatile). Oto film „Ewolucja zombie. Blisko sto lat na jednym timelapse!”:

Przypomnijmy przy okazji, że już 9 lutego na rynku zadebiutuje gra Dying Light: The Following – Enhanced Edition. Jej platformami docelowymi są komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4Xbox One.

Źródło: Techland

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian_jo
  3
  I tak Viral z '96 wyglada (bardziej idzie sie przestraszyć) jak dla mnie najlepiej - moze po prostu to te lata gdzie jeszcze był straszny i majac (w '00) 7 lat - po prostu się ich bało. Teraz są bardziej zabawne (aczkolwiek tak - nadal straszne)
  Fajny motyw z tym timelapse'm i ukazaniem zombie jak zmieniał się na nich pogląd - czym się różnili.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Naciągane fakty. Choćby to z 1968 roku... zombie od Romero ginęły od zniszczenia mózgu a nie dekapitacji.