Gadżety

Analogowe zegarki Casio G-Shock z GPS i Bluetooth

przeczytasz w 1 min.

Kompromis pomiędzy smartwatchem a klasycznym zegarkiem.

Casio GPW-1000

Dzisiaj producenci coraz częściej idą w stronę „zabawek” (smartwatchy), a zapominają o klasycznych zegarkach, które wciąż są przez niektórych uznawane za „jedyną słuszną męską biżuterię”. Do tych marek zdecydowanie nie należy Casio, który w swoich nowych modelach koncepcyjnych z serii G-Shock pokazuje, że nic nie stoi na przeszkodzie, by taki klasyczny zegarek wyposażyć w nowoczesne technologie.

Pierwszy z nich (widniejący u góry newsa) to GPW-1000 – analogowy zegarek przypominający wyglądem poprzednie propozycje z serii G-Shock. Tym co jednak wyróżnia go na tle konkurencji (i poprzedników) jest moduł Sony GNSS współpracujący się z systemem GPS. Rozwiązanie to owocuje sprawną autokalibracją – to znaczy zegarek sam dopasuje godzinę na podstawie przechwyconych danych z najbliższego satelity.

Casio Edifice EQB-500 to z kolei bardziej klasyczna propozycja. Ten analogowy zegarek poza standardową funkcjonalnością cechuje się możliwością łączenia się ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth 4.0 LE (jako pierwszy analog w katalogu japońskiego producenta). Jego funkcjonalność „smart” jest jednak mocno ograniczona (zatrzymuje się na dostosowywaniu ustawień czasu i alarmów), jako że to wciąż bardziej zegarek niż konkurent Pebble.

Casio Edifice EQB-500

Ceny i daty premier pozostają tajemnicą.

Źródło: Engadget

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mikovitz
  5
  Do "dostosowywaniu ustawień czasu i alarmów".
  • avatar
   Madejus
   4
   Nosiłbym...
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Ruchałbym...
    • avatar
     Michur
     1
     Jaki jest sens pakowania modułu Sony jak Casio od dawna ma w swoich zegarkach Wave Ceptor sterowany falami radiowymi, pozwalający na ustawienie czasu zgodnie z zegarem atomowym.
     • avatar
      Clover
      0
      Po co w takim zegarku bluetooth??
      • avatar
       Rebal
       0
       W mojej pracy noszenie zegarka na rękę to dla niego zabójstwo więc wolę mieć telefon komórkowy który mogę schować, a sprawdzenie godziny trwa niewiele dłużej bo tylko trzeba ją wyciągnąć z kieszeni.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ...przygarnę
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Wybitnie się prezentuje ten srebrny