Ultrabooki

CeBIT 2013: konwertowalny Ultrabook z procesorem Intel Haswell i systemem Windows 8

przeczytasz w 1 min.

Zaprezentowany Ultrabook został wyposażony w ekran dotykowy Full HD i działa pod obsługą systemu operacyjnego Windows 8.

Intel Ultrabook Intel Haswell prezentacja CeBIT 2013 zdjęcie

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że już na początku czerwca zadebiutuje czwarta generacja układów Intel Core o nazwie kodowej Haswell. Podczas targów CeBIT 2013 można było zobaczyć prototyp Ultrabooka z nowym procesorem.

Zaprezentowany model został wyposażony w ekran dotykowy o rozdzielczości Full HD i zalicza się do konstrukcji konwertowalnych – oznacza to zatem, że po odłączeniu klawiatury, można z niego korzystać jako tabletu. Całość ma zaledwie 17 mm grubości i działa pod obsługą systemu operacyjnego Windows 8.

Nowa generacja procesorów ma przynieść jeszcze niższy pobór mocy – nieoficjalnie mówi się tutaj o urządzeniach, na których będzie można przez 10 godzin wyświetlać materiały wideo lub przeglądać internet (oczywiście bez ładowania wbudowanej baterii).

Warto również wspomnieć, iż Intel zapowiedział dwa typy Ultrabooków z układami Haswell – pierwsze będą wyposażone w technologię Connected Standby, natomiast drugie już nie. Rozwiązanie to pozwala uśpić urządzenie bez tracenia połączenia z siecią i w efekcie zmniejszyć jego pobór mocy.

Źródło: lab501, NextPowerUp

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  0
  Widzą mobilność i wszystko to co jest za nimi dzięki pięknie błyszczącym ekranom. Prezentowane zdjęcia świetnie to pokazują. Nigdy bym nie kupił laptopa, ultrabooka, tabletu z błyszczącym ekranem. Smartfon z takim ekranem to jedyny wyjątek. Najlepsze jest to, że wszyscy na to narzekają, a i tak kupują. Psujcie sobie oczy dalej.
  • avatar
   Moggster
   -3
   Co ludzie widza w ultrabook'ach? Lekkosc, porecznosc?