Internet

Google Data Center widoczne od wewnątrz w 360 stopniach!

przeczytasz w 1 min.

Google postanowiło pokazać swoje centrum danych od środka.

Zawsze chciałeś zobaczy centrum danych Google'a od środka? Teraz jest to możliwe, gdyż zespół Google Cloud Platform dostarczył nagrania w zakresie 360°.

Dzięki temu możesz dowiedzieć się jak wielkie jest to centrum, jak ogromna waga przykładana jest do bezpieczeństwa i prwyatności oraz przekonać się na własne oczy gdzie przechowywane są Twoje dane. Prezentacja pokazuje jak ogromna ilość serwerów znajuduje się w kompleksie, ponadto zaprezentowano proces utylizacji dysków twardych, systemy chłodzenia oraz zabezpieczenia elektryczne serwerowni.

Jak obejrzeć film w 360°?

  • Przy użyciu komputera z przeglądarką Google Chrome możesz użyć myszki, trackpada lub klawiatury aby zmieniać kierunek w który chcesz spojrzeć.
  • Aplikacja Youtube na smartphone - pozwala na wykorzystanie znajdujących się w urządzeniu czujników do zmiany oglądanego miejsca.
  • Google Cardboard - w przypadku smartphone z systemem operacyjnym Android wystarczy kliknąć ikonkę Cardboard w aplikacji Youtube i włożyć telefon do gogli.

Moim zdaniem to całkiem miłe posunięcie ze strony giganta z Mountain View, obejrzenie filmiku pozwoliło mi rozwiać wszelkie wątpliwości. Uważam, że całość jest ogromna, godna jednej z największych marek na świecie i robi piorunujące wrażenie. Jakie jest wasze zdanie? Chętnie zapoznam się z waszymi opiniami z komentarzy. 

Źródło: Google Cloud Platform

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!