Ciekawostki

Chcą przyspieszyć rewolucję IoT - Legrand przejmuje Netatmo

przeczytasz w 1 min.

„Przejęcie Netatmo przez Legrand pomoże w urzeczywistnieniu idei smart home” – przekonuje Fred Potter, założyciel firmy, która swoją misję będzie teraz realizować pod skrzydłami znacznie większego gracza.

Nowoczesny dom to dom inteligentny, a swoimi produktami firma Netatmo skutecznie ułatwia przekształcenie go w taki właśnie. Dobrze się rozwija i niedawno otworzyła przedstawicielstwo w Poznaniu, ale to nie koniec zmian. Jej nowym właścicielem stał się bowiem Legrand.

„Połączenie doświadczenia Legrand oraz Netatmo w zakresie IoT pozwoli przyspieszyć rozwój wartościowego portfolio rozwiązań” – powiedział Benoît Coquart, dyrektor generalny firmy Legrand, która już od trzech lat jest akcjonariuszem tego francuskiego lidera sektora smart home.

Netatmo Legrand 

W wyniku przejęcia firma Legrand wzbogaci swoją ofertę i bazę aktywnych urządzeń, a także zyska 130 inżynierów – specjalistów od sztucznej inteligencji i integracji oprogramowania z produktami. Jak komentuje Fred Potter, założyciel Netatmo:

„Przejęcie pomoże w urzeczywistnieniu idei smart home. [...] Nasze zespoły z taką samą starannością będą tworzyć zarówno nowe produkty, jak i rozwijać te już istniejące. Chcemy by nasi użytkownicy jak najlepiej doświadczali korzyści płynących z inteligentnego domu”.

Netatmo przejęcie

Potter zostanie Dyrektorem ds. Technologii programu Eliot, który został uruchomiony w 2015 roku przez Legrand, a którego celem jest przyspieszenie rewolucji IoT poprzez opracowywania połączonych i interoperacyjnych rozwiązań dla użytkowników indywidualnych i profesjonalistów.

Źródło: SAROTA PR, Legrand. Foto na wejscie: Netatmo

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bullseye
  5
  Na razie sam robię dom "inteligenty" na czystych modułach do programowania. Całość zamknie się w 2-3tys złotych gdzie oferowane gotowce firmowe to powyżej 10 jak liczyłem.

  Choć dla mnie ta inteligencja to mocno na wyrost, po prostu zdalne sterowanie i pewna automatyka, i tyle, nic w tym inteligentnego nie widzę.
  • avatar
   Warmonger
   3
   O "przyspieszaniu rewolucji IoT" pisałem przez dobre 5 lat. Ostatnio zmieniłem pracę i już o tym nie piszę, ale rewolucja nadal nie nadeszła :P