Internet

Chiny: zakaz bicia uzależnionych od internetu

przeczytasz w 1 min.

Chińskie Ministerstwo Zdrowia wprowadziło całkowity zakaz bicia i wymierzania innych kar fizycznych w leczeniu nastolatków uzależnionych od internetu.

Istnieją dziesiątki ośrodków leczenia, które oduczają młodzież, głównie chłopców, od spędzania wielu godzin w internecie każdego dnia. Wiele z nich przypomina wojskowe obozy, które opierają się na trudnych programach obejmujących ćwiczenia fizyczne.

Dwaj chłopcy zostali pobici w różnych obozach na początku tego roku. Jeden zmarł, drugi został poważnie ranny.

"Podczas interwencji zapobiegawczych niewłaściwiemu wykorzystywaniu internetu należy... oraz bezględnie zakazać ograniczania wolności osobistej i kar fizycznych" - czytamy w raporcie chińskiego Ministerstwa Zdrowia.


Czy ponad 6 godz. w internecie każdego dnia to już uzależnienie? (Fot. BBC.co.uk)

Co więcej, w lipcu Ministerstwo Zdrowia oficjalnie zakazało stosowania terapii elektrowstrząsami jako jednej z opcji leczenia uzależnionych.

Na tak duże zmiany w leczeniu miało bez wątpienia publiczne oburzenie po tym, gdy 15-letni Deng Senshan zmarł w sierpniu mniej więcej 24 godz. po przybyciu do obozu treningowego Qihang Salvation w Guangxi.

Kilka dni później, 14-letni Pu Liang został umieszczony w szpitalu Sichuan w ciężkim stanie. Dużo wskazywało na to, że został pobity przez rekrutów i dyrektora jednego z ośrodków ds. leczenia z uzależnień.

Szacunkowo podaje się, że 10 proc. spośród 100 mln internautów w wieku poniżej 20 lat to osoby uzależnione od sieci, a coraz więcej usług rehabilitacyjnych ma rozwiązywać problemy jakimi dotknięte są Chiny.

Według niektórych ekspertów osoby uzależnione to takie, które spedzają w internecie co najmniej 6 godzin każdego dnia i mają problemy w szkole.

Ministerstwo wyjawiło, że głównym celem jest to, aby nakłonić ludzi do korzystania z internetu w zdrowy sposób, a jednocześnie nie należy ich powstrzymać od używania internetu w ogóle.

Źródło: BBC.co.uk, Inf. Własna

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Akurat ktoś będzie tego przestrzegał. Chory naród. Z innej strony jakbyśmy byli wychowywani tak jak oni to pewnie bylibyśmy takimi samymi ludźmi.
  • avatar
   Darodaredevil
   0
   Kiedyś już pisałem newsa o tym że pobili na śmierć chłopaka w takim obozie. Ale myślę że oni dalej swoje będą robić :// dziki kapitalizm z policyjną komuną swoje robią ://
   • avatar
    kubbak
    0
    Ale jakie to będą ochy i achy, że władza walczy z samowolką tych "lekarzy". Jeden wielki pic na wodę.
    • avatar
     y0ddh4
     0
     Tak, tak... Akurat mam teraz w szkole temat o prawach człowieka :P
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      hmm najgorsze ze praca tak jak jest i czesto ponad 12h dziennie sie siedzi na internecie :/
      • avatar
       jewgienij
       0
       O cholera!! 6 godzin dziennie to uzaleznienie?? W tej sytuacji WSZYSCY pracujacy po 8 godzin dziennie i wiecej sa CIEZKO uzaleznieni od pracy i nalezalo by ich leczyc. Najlepiej w OBOZIE. Jak zbudowac oboz wiemy z historii XX wieku. Czekam na podobne rozwiazania w UE (oby istniala wiecznie!!). Na poczatek proponuje powolanie "rzecznika praw uzaleznionych" (wraz ze swita jakis 1000 osob), ministerstwa ds. internetu oraz miedzyresortowej "niezaleznej" komisji. BUHAHAHAHA!!
       • avatar
        Epiphonee
        0
        A na screenie ziomak gra w DotE, sam mam problemy zeby sie od tego oderwac :D
        • avatar
         faro666
         0
         mnie by sie taki obóz przydał i elektrowstrząsy
         • avatar
          Huntcold99
          0
          Tylko nie za bardzo wiem kto tego będzie przestrzegał.. ? Chyba będą chodzić po domach i sprawdzać czy dzieci nie mają siniaków ....
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           "Chińskie Ministerstwo Zdrowia wprowadziło całkowity zakaz bicia i wymierzania innych kar fizycznych w leczeniu nastolatków uzależnionych od internetu."

           o, przeszli wreszcie na medycyne XXI wieku? ;)