Chłodzenie

Chłodzenie wodne dla kart GTX 470/480

przeczytasz w 1 min.

Nowe karty graficzne nie są jeszcze dostępne w sprzedaży, ale już dzisiaj możemy się zastanowić nad zmianą ich standardowego chłodzenia, które według wielu recenzji jest bardzo głośne i średnio wydajne. Rozwiązaniem, które warto rozważyć jest chłodzenie wodne.

Oczywiście jednym z ważniejszych elementów takiego chłodzenia jest blok wodny, od którego często zależy wydajność całego układu. Firma Koolance nie czekając na wypuszczenie nowych GTX-ów na rynek, wypuściła swoje bloki wodne dla kart GTX470 i GTX480.

Model VID-NX470 (przeznaczony dla GTX470) ma rozmiary 15,9 x 14,6 x 1,6 cm i waży 680 gramów. Stworzony jest z miedzi i pokryty niklową osłoną. Koszt tego modelu to 109,99 dol.

VID-NX470:

 

Model VID-NX480, przeznaczony dla GTX 480, ma dodatkowo niebieskie podświetlanie i kosztuje 119,99 dol.

VID-NX480:

 

Oprócz rdzenia karty graficznej, oba modele pokrywają również jej pamięci oraz układ zasilania, czyli wszystkie nagrzewające się elementy.

 

Źródło: TechConnect Magazine, Koolance

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Otheim
  0
  Takie chłodzenie ma swoje plusy. Ktoś kto jest numizmatykiem zamiast nad garnkiem lub czajnikiem odklejać znaczki z listów, może odpalić kompa + jakąś ciekawą grę i chwile potrzymać nad takim chłodzeniem owy list. :)
  • avatar
   Baleryon
   0
   Przez chwilę myślałem, że zaproponujesz topienie starych monet na bloku wodnym, ale chyba chodziło o filatelistę.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    2100 za kartę, 300 zł za blok, 300 zł za pompkę i wszystko po to żeby karta o wydajności Radeona 5870 chodziła przyzwoicie cicho i w przyzwoitych temperaturach.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja za małolata jak strzelił mi wiatrak od zasilacza, chłodziłem go woreczkiem z wodą :D i niestety po kilku dniach spaliłem całego kompa, ale był już tak stary, że dobrze się stało bo wziąłem nowego na raty...
     ps. Od tamtego czasu nie chcę nawet słyszeć o chłodzeniu wodnym :D...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      @ Natan425
      Są bardzo dobre pompki już za 160-180zł ale do całego układu LC trzeba jeszcze doliczyć dobrą chłodnice (ok.150zł), wentylatory (50-300zł), złączki (50-150zł), wąż (10-50zł) i płyn (5-50zł) :).


      Sopel86
      Bez obrazy ale takie domowe sposoby nijak nie odnoszą się do prawdziwego chłodzenia wodnego...Zapewniam Cię, że chłodzenie wodne jest bezpieczne jeśli montuje się je z głową...Mam za sobą dwa zamontowane układy LC i jeszcze nigdy nic się nie stało żadnemu z moich podzespołów.
      • avatar
       XaRaDaS
       0
       Cyt: Model VID-NX480, przeznaczony dla GTX 480, ma dodatkowo niebieskie podświetlanie"

       Chyba z tym podświetleniem to jakiś niewypał będzie, bo jaki fanboy NV zakupi takie coś. Gdyby dali zielone to na bank sprzedaż x200% :D