Podzespoły

Kolejna ważna osoba odchodzi z AMD i przechodzi do Intela [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Po 17 latach współpracy z AMD, Chris Hook podjął decyzję o opuszczeniu firmy i realizacji innych planów. Czyżby chodziło o przejście do Intela?

Kolejna ważna osoba odchodzi z AMD. Po Raja Kodurim, który pełnił rolę szefa Radeon Technologies Group, decyzję o odejściu z firmy podjął Chris Hook – główna osoba odpowiedzialna za marketing „czerwonych”.

Chris Hook początkowo był związany z firmą ATi, gdzie pełnił rolę dyrektora ds marketingu w rejonie EMEA i Indii. Później, po przejściu firmy przez AMD w 2006 roku, dalej zajmował się marketingiem i po kolei obejmował coraz wyższe stanowiska w firmie. W marcu 2016 roku objął stanowisko szefa zespołu odpowiedzialnego za marketing w Radeon Technologies Group, natomiast w październiku 2017 roku stał się osobą odpowiedzialną za globalny marketing w AMD.

Wczoraj Hook opublikował na swoim facebookowym profilu dosyć zaskakującą informację. Okazuje się, że niedawno podjął on decyzję o opuszczeniu AMD, aby jeszcze w kwietniu realizować nowe plany już poza firmą. O jakie dokładnie plany chodzi? Tego nie wiadomo, ale spekuluje się o przejściu do Intela i zasilaniu zespołu odpowiedzialnego za nowe układy graficzne (podobnie jak to zrobił Raja Koduri).

Chris Hook i Raja Koduri
Chris Hook i Raja Koduri to jedne z najważniejszych osób, które ostatnio opuściły AMD. Czyżby mieli odpowiadać za nowe układy graficzne Intela? (foto: HotHardware)

W międzyczasie AMD opublikowało też oświadczenie w kwestii odejścia Chrisa Hooka, którego obowiązki ma przejąć Sasa Marinkovic:

Z przyjemnością ogłaszamy, że Sasa Marinkovic, dyrektor Radeon Software Marketing obejmie obowiązki segmentu AMD Product and Content Marketing. W ciągu dwudziestoletniej kariery w AMD Sasa pomyślnie wprowadzał wiele generacji znakomitych produktów AMD i będzie odpowiedzialny za premiery następnej generacji produktów Ryzen i Radeon firmy AMD. Ponadto informujemy, że Chris Hook opuścił firmę w poszukiwaniu innych możliwości. Dziękujemy Chrisowi za jego duży wkład i życzymy mu jak najlepiej na kolejnym etapie jego kariery.

Aktualizacja 30.04.2018 9:30

Zgodnie z przewidywaniami, Chris Hook przeszedł do firmy Intel, gdzie będzie odpowiadać za marketing technologii wizualnych i kart graficznych. Mówimy o całkowicie nowych działach, które najprawdopodobniej będą odpowiedzialne za przygotowanie wysokowydajnych kart graficznych. Wygląda więc na to, że będziemy tutaj mieli trzeciego gracza, który będzie konkurować z AMD i Nvidią.

Źródło: AMD, Fudzilla, eTeknix

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ohoho
  7
  "Chris Hook i Raja Koduri to jedne z najważniejszych osób, które ostatnio opuściły AMD."

  Jak widać nie są tacy ważni jak niektórym się wydaje.
  • avatar
   Kenjiro
   6
   Jeśli on był "głową" działu marketingu AMD RTG, to już dawno powinien polecieć i nomen omen, z "Hookiem". Co by nie mówić o konkurencji, to nie tworzą takich potworków jak "Poor Volta", gdy pokrycie w rzeczywistości jest zerowe.
   Miejmy nadzieję, że następca będzie bliżej współpracował z inżynierami, aby nie wejść na te same miny co poprzednik.
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Ruch w firmie. Z AMD odchodzą ludzie lecz kolejni weterani zasilają szeregi.
    Niedawno AMD zwerbowali Mike-a Rayfield-a z Micron-a (wcześniej nVidia). Do firmy powrócił też David Wang z Synaptics (wcześniej ATi).
    • avatar
     lkozierowski
     4
     może to wreszcie etap wywalania wszystkich nieudaczników ?
     • avatar
      patol1984
      2
      Jeśli on był odpowiedzialny za kiepskie reklamy typu "poor volta" to dobrze robią, bo naprawdę wiocha i wstyd ;d
      • avatar
       szpak333
       1
       Jakie to wielkie szczęście dla AMD bo przy NV i Intelu marketing mieli,,, stop, wo gule tego nie było, niczego nie mieli.

       Panie Hook, idź Pan... i nie wracaj
       • avatar
        drcocaina
        0
        Panie Pawle brak jedynki w "207".
        • avatar
         taki_jeden
         0
         Weźcie tego newsa zdejmijcie i do korekty. Nie wstyd wam?
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Intelowi skończyły się pomysły na rozwój CPU. Poza tym w zeszłym roku wystraszył się Ryzenow, to teraz podkupuje co lepszych pracowników.
          • avatar
           Konto usunięte
           -1
           Jest takie powiedzenie o szczurach...
           • avatar
            Silver
            -2
            Czyżby fakt ich odejścia stanowił brak ciekawych nowych konstrukcji? Mam na myśli, że teraz AMD zarabia ze sprzedaży na sprzęcie do krypto, bo nie będzie za ciekawych nowych premier (ze strony GPU oczywiście) stąd wizja tonącego titanica.
            • avatar
             dariozpata
             -7
             Nie dziwię się że odchodzi z tej firmy krzak do lidera w rynku procesorów firmy Intel!
             • avatar
              Takaszi
              0
              Czas upuścić starej krwi, młodzi z pomysłami, czas na was. Co do tempa opuszczania stołków to normalna praktyka, albo wywałka z zakazem pracy u konkurencji przez xx lat, albo przez xx lat schowek na szczotki. Wszystko podług zasług.