Aplikacje mobilne

Zdalne sterowanie komputerem z Chrome Remote Desktop

przeczytasz w 1 min.

Google udostęniło bardzo udaną aplikację.

Chrome Remote Desktop

Pisaliśmy ostatnio o nowej wersji aplikacji Aparat Google, która robi naprawdę dobre wrażenie i jedynym jej problemem jest tymczasowe ograniczenie kompatybilności do Androida w wersji 4.4 KitKat. Dziś wspomnimy o zupełnie innej, ale chyba nie mniej udanej propozycji dla użytkowników smartfonów i tabletów z logo zielonego robota.

Zdalny dostęp do komputera nie jest czymś nowym i z pewnością korzysta z tego dobrodziejstwa już całkiem sporo osób. Aplikacji (również tych mobilnych) umożliwiających dostęp do danych na naszym komputerze na odległość nie brakuje, ale w cenie są te zbierające najlepsze recenzje. Właśnie takowe zgarnia Chrome Remote Desktop.

Aby rozpocząć z nią pracę należy zainstalować na komputerze przeglądarkę Chrome i odpowiednio ją skonfigurować. Po tym kroku można już pobrać mobilną aplikację na smartfona czy tablet i połączyć się z komputerem.

Aplikacja Chrome Remote Desktop udostępniona została na szczęście szerszemu gronu odbiorców niż wspomniany we wstępie Aparat Google, ponieważ pracować może z Androidem 4.0 i każdym nowszym naturalnie. Zainteresowanych zapraszamy do sklepu Google Play.


Pobierz: 

Chrome Remote Desktop na Androida

 

Rozmiar pliku: 2,1 MB


Źródło: play.google

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Wszyscy razem zgodnym chorem ,oddajemy google dane
  juz nie predko ,moze jutro bedziemy mieli przeje"#¤¤"¤"#¤ne ...
  Sprawdzaja co robimy na kazdym kroku teraz chca wyrwac to co microsoft od zawsze wie ...(Facebook Google Microsoft )= najwiekszy Brat , jedynym wyjsciem zostaje jakis linux , a to i tak nie pewne ...
  • avatar
   Logox
   1
   Zobaczymy, potestujemy. Microsoft kilka miesięcy temu udostępnił Microsoft Remote Desktop, tam trudna była konfiguracja. Ciekawe czy Chrome to znacząco ułatwił.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Nie działa z sgs3 4.4.2 + windows 8.1 sp1. TeamViewer znacznie lepszy no i pod pingwinka jest wersja co się chwali :)