Karty graficzne

Computex 2010: Asus zapowiada podkręcone Fermi

przeczytasz w 1 min.

Asus zapowiedział na targach Computex nową technologię Turbo Unlocker dla płyt głównych z procesorami Unlocked Intel Core. Firma zaprezentowała też najnowsze technologie, takie jak Dual Intelligent Processors i Core Unlocker.

Nowy Turbo Unlocker ma optymalizować częstotliwość taktowania procesora i zwiększać jego osiągi, kiedy tylko pojawi się potrzeba większej mocy obliczeniowej. Nowa technologia wiążę się z wprowadzeniem procesorów Unlocked Intel Core.

W przypadku technologii Dual Intelligent Processors mamy do czynienia z rozwiązaniem składającym się z modułów TPU (TurboV Processing Unit) i EPU (Energy Processing Unit), które zdaniem Asus zmniejszają przeciążenia systemowe i ilość energii, jaką zużywa cała płyta główna. Asus przedstawił na swoim stoisku nowe płyty główne z serii M4A89/M4A88/M4A87 wyposażono w Core Unlocker.

Podkręcone Fermi

Producent przedstawił również nowe karty graficzne z serii ENGTX400 firmy Asus, oparte na technologii serii GeForce 400 - wcześniej znanej jako Fermi - firmy Nvidia wyposażone będą między innymi w takie rozwiązania, jak Voltage Tweak, które ma przyspieszać procesor graficzny o 50%.

 


  


COMPUTEX 2010

  1 - 5 czerwca Taipei
   
>> Zobacz pozostałe doniesienia z targów  << 


Źródło: Asus, VR-Zone

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jeśli asusowi się uda podkręcić 480tke na 1000+ Mhz(bo tak rozumiem przyspieszenie GPU o którym autor wspomniał) to pełen szacunek i fermi będzie wtedy w pełni opłacalne , tak samo 470tka z 900mhz. Jednak nie wydaje mi się aby było to możliwe , być może z ciekłym azotem/helem.

    Taki trochę offtop , ale kolega ostudził mój zapał odnośnie wodnego chłodzenia , może ktoś opisał by swoje doświadczenia z WC , koszt , ilość zajmowanego miejsca , głośność , awaryjność czy koszt utrzymania. Wiem , że niedawno był artykuł na ten temat , ale użytkować dłuższy czas to jest coś innego niż testować przez chwilę