Chłodzenie

Wentylatory Cooler Master MasterFan Pro do konkretnych zastosowań

przeczytasz w 2 min.

Wentylatory MasterFan Pro zostały przystosowane do konkretnych zastosowań, a ponadto wyróżniają się kilkoma ciekawymi rozwiązaniami.

Firma Cooler Master wprowadziła do oferty wentylatory z serii MasterFan Pro, które zostały zaprojektowane z myślą konkretnych zastosowaniach. Trzeba bowiem pamiętać, iż nie ma jednego typu wentylatora, który nadawałby się na każde miejsce w obudowie komputera.

Wentylatory wchodzące w skład wspomnianej serii dostosowane są do pracy przy radiatorach. Klient ma do wyboru trzy różne modele: Air Flow, którego celem jest możliwie najszybsze pozbycie się z obudowy ciepłego powietrza; Air Balance do radzenia sobie z gęsto nagromadzonym powietrzem; Air Pressure, sprawdzający się  w ciasnych przestrzeniach.

W przypadku wentylatorów ważna jest nie tylko ich efektywność, ale także kultura pracy. W MasterFan Pro o ten aspekt dba specjalna technologia stabilizowania wirnika z łopatkami. Zastosowane rozwiązanie ma zredukować dźwięk wibracji, a co za tym idzie – głośność urządzenia. Za absorpcję dźwięków wytwarzanych przez terkot łopatek odpowiadają z kolei gumowe mocowania.

Kogo jednak takie rozwiązania wciąż nie satysfakcjonują i chciałby jeszcze cichszej pracy wentylatorów, temu producent daje możliwość wyboru pomiędzy trzema trybami działania (Silent, Quiet i Performance). W ten sposób użytkownik może sam zdecydować, czy woli szybko pracujące urządzenie, czy jednak ceni sobie bardzo cichą pracę podzespołów.

Cooler Master MasterFan Pro - wentylatory 120 i 140 mm

Producent postarał się też, by jego produkty były bezpieczne w użytkowaniu. W przypadku silnego wstrząsu silniczek wentylatora natychmiast się zatrzyma. W takiej sytuacji, gdyby w wyniku zderzenia wentylator odłączył się od radiatora, ryzyko uszkodzenia pozostałych podzespołów przez nadal obracające się łopatki spada praktycznie do zera.

Najważniejsze cechy wentylatorów Cooler Master MasterFan Pro:

 • Dostępne modele Pro 140: Air Flow, Air Pressure
 • Dostępne modele Pro 120: Air Flow, Air Pressure, Air Balance
 • Tryby pracy: Silent, Quiet, Performance
 • Łożysko: POM
 • MTBF: 490 000 godzin
 • Wymiary: 120 x 120 x 25 mm (120), 140 x 140 x 25 mm (140)

Wentylatory MasterFan Pro Air Flow, Air Pressure i Air Balance dostępne są w rozmiarach 120 mm i niezależnie od wersji kosztują 78 złotych. Oprócz tego producent oferuje też modele Air Flow i Pressure w wersji 140 mm – w tym przypadku cena wynosi już jednak 87 złotych.

Źródło: Cooler Master

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raziel90
  2
  "Wentylatory wchodzące w skład wspomnianej serii dostosowane są do pracy przy radiatorach. Klient ma do wyboru trzy różne modele: Air Flow, którego celem jest możliwie najszybsze pozbycie się z obudowy ciepłego powietrza; Air Balance do radzenia sobie z gęsto nagromadzonym powietrzem; Air Pressure, sprawdzający się w ciasnych przestrzeniach."

  Ktoś mi wytłumaczy o co tutaj chodzi? Nie chciałbym wyjść na ignoranta, ale zawsze wydawało mi się, że dobry wentylator jest dość uniwersalny i cechuje się dobrym stosunkiem ilości przepchniętej cieczy w jednostce czasu do hałasu który generuje.
  • avatar
   Fiona
   1
   No kurcze a ja kupiłam jeden, słownie jeden, Black Jet Fan12 i obudowie mam jak w lodówce ;P
   Za jedyne 25 zeta.....

   Normalnie mi wstyd ;P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Drogie jak **** !
    • avatar
     kokosnh
     0
     jeszcze łożyska z plastiku...
     • avatar
      Balrogos
      0
      A to w obudowie takie cisnienie sie robi ze powietrze aż gęstnieje! i można kroić nożem w dodatku.