Ciekawostki

Cosplay może być niebezpieczny (gdy inni nie rozumieją tej zabawy)

przeczytasz w 1 min.

Cosplay może być świetną zabawą. 22-letni Amerykanin przypłacił ją jednak życiem.

Cosplay PGA

Cosplay może być świetną zabawą – zarówno dla tych, którzy się przebierają, jak i dla obserwatorów (szczególnie męskiej części publiczności). Niestety czasem taka forma rozrywki może też być niebezpieczna – szczególnie jeśli druga strona źle odbierze intencje.

Tak właśnie było w przypadku 22-letniego Darriena Hunta. 10 września Amerykanin przechadzał się wzdłuż nowojorskiej alei handlowej z mieczem samurajskim, który to – jak się później okazało – był częścią cosplayowego kostiumu. Dwaj oficerowie policji – nie wiedząc o tym, a otrzymując wcześniej powiadomienia o zagrożeniu – co najmniej sześciokrotnie strzelili w stronę Hunta, co dla mężczyzny zakończyło się śmiercią.

Sąd w Utah uznał, że policjanci są niewinni i nie zostaną ukarani. Jak czytamy w oświadczeniu prokuratora – obaj oficerowie wystrzelili po trzy razy po tym, jak Hunt zamachnął się na nich mieczem. Następnie Amerykanin zaczął uciekać, co sprowokowało policjantów do oddania kolejnych strzałów – tym razem już śmiertelnych. 

Darrien Hunt
Darrien Hunt, foto: Facebook

Autopsja wykazała, że wszystkie sześć trafień zadane było w chwili, gdy mężczyzna był odwrócony tyłem do strzelców. Trzeba też dodać, że policjanci zostali uniewinnieni także dlatego, że sąd nie znalazł okoliczności łagodzących dla Hunta. Okazuje się bowiem, że miecz opisany przez rodzinę jako zabawka był stosunkowo ostry. 

Ta sprawa pokazuje, że cosplay, choć może być świetną zabawą, musi być dla wszystkich czytelny i jednoznaczny. Zatem jeśli będziecie chcieli oddać się tej formie rozrywki, najlepiej byście wykorzystali specjalnie przygotowane w tym celu imprezy – a tych, także w Polsce, ostatnio nie brakuje. Wystarczy wspomnieć chociażby o tegorocznej edycji PGA:

cosplay PGA miecz

cosplay PGA blond

cosplay PGA dziewczyna

Źródło: RawStory, foto (PGA): Karol Żebruń

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Stany Zjednoczone to kraj bezprawia. Sześć strzałów w plecy sugeruje, że uciekał a nie ich atakował.
  • avatar
   Konto usunięte
   10
   6 kulek w plecy. A my narzekamy na naszą policję.
   • avatar
    yendrek
    7
    6 strzałów w plecy... Gdyby na początku roku polskich policjantów zastąpić takimi kowbojami, to do tej pory pewnie kilka milionów ludzi by zastrzelili.
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     Był czarny i tyle, a nie jakieś tłumaczenie o cosplay. No i strzelali w plecy. Zajebi***e, tylko się cieszyć że się człowiek urodził biały...
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      Po jakiego wala maja paralizatory? Nawet broni nie mial ktora mogl z dystansu ich zdjac. To juz jest chore. Nigdy nie chcialem mieszkac w stanach. Z roku na rok mam wiecej powodow zeby tam sie wogole nie pokazywac.
      • avatar
       Shiriu89
       2
       A ja tak dla odmiany pozwolę sobie na komentarz zupełnie od czapy.

       Niewiasta z ostatniego zdjęcia jest wręcz porażająco śliczna, nie sądzicie ?
       • avatar
        Daniel hEll_Mariachi Poręba
        2
        No ładny z niego (Dead) Afro Samurai.
        • avatar
         kitamo
         2
         6 strzałów w plecy ?? nigdy nie słyszałem o tak brutalnym samobójstwie.
         • avatar
          Bezimienny
          2
          W USA ginie się za ucieczkę z mieczem samurajskim, a w Polsce wycofuje się zarzuty przeciwko „wariatowi” rozjeżdżającemu ludzi na molo w Sopocie bo „leczył się psychiatrycznie i był niepoczytalny”. Tam przebieraniec mógł stworzyć zagrożenie, a u nas okazuje się że potrącone 23 osoby to mało, więc jak wrzawa medialna ucichnie wyjdzie na wolność i może tym razem postrzela sobie w sądzie.
          • avatar
           Konto usunięte
           2
           Po ulicy można z replikami ? , a myślałem, ze tylko w wyznaczonych do tego miejscach, czyli do banku też mogę wejść z taką repliką lub stać przed bankiem z kolegami z kilkoma spluwami ?
           • avatar
            Pawlus
            1
            Cosplay to jedno a krojenie ludzi mieczem to drugie. Moim zdaniem nagłówek arta jest mylący gdyż sam fakt posiadania rekwizytu nie skłonił policjantów do strzału a raczej zachowanie delikwenta.
            • avatar
             Balrogos
             1
             Moze w USA do wszystkich strzelaja.

             Jak w Zamosciu gosciu chodzi w czarnym plaszczu z katana to nikt nie reguje a jak sie mafia strzela miedzy soba to policja spier**la, wiec u nas to nie gorozi, zreszta zeby ta nasza policja umiala poslugiwac sie bronia i z niej strzelac :) ale to juz temat na inna rozmowe :)
             • avatar
              Konto usunięte
              -1
              Jakbym zobaczył takiego debila z wyciągniętym mieczem wyglądającym jak prawdziwy tez bym strzelił mu w lep bo tak najlepiej, cześć kostiumu czy nie nadal stanowi zagrożenie i tego typu bronie powinny być schowane do pochwy, tylu idiotów jest na tym świecie, że nigdy niemożna wiedzieć jaki mają cel, gorzej jakby się okazało, że jednak wpadł na pomysł by zrobić małą masakrę, zawsze większość dzieciaków obwinia za wszystko policję, a bez niej to już dawno by nas nie było lub ludzie by zabijali dla zabawy
              • avatar
               ohoho
               0
               Ja prdle. Poziom czytania ze zrozumieniem na benchmarku - przedszkole.