• benchmark.pl
 • Gry
 • Crowdfunding nie jest ideą bez wad - twórcy na cenzurowanym
Gry

Crowdfunding nie jest ideą bez wad - twórcy na cenzurowanym

przeczytasz w 1 min.

Crowdfunding to idea, której popularność zdaje się cały czas rosnąć. Przydałyby się jej jednak pewne zmiany.

Crowdfunding

Crowdfunding to idea, której popularność zdaje się cały czas rosnąć. I chociaż ma ona wielu zwolenników to nie brakuje takich, którzy nie mają o niej dobrej opinii lub też, z uwagi na ostatnie doniesienia, mogą swoje poglądy zweryfikować.

Dzięki środkom finansowym ofiarowanym przez graczy możliwe były premiery wielu interesujących tytułów. Problem w tym, że działa to również w drugą stronę i w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej doniesień o niespełnionych nadziejach darczyńców.

Jeśli jeszcze projekt nie spełnia oczekiwań, ale chociaż się ukazuje to twórcom można wybaczyć. Co jednak powiedzieć mają ci, którzy dofinansowali chociażby The Stomping Land czy Bear Simulator, których twórcy zniknęli razem z zebranymi pieniędzmi?

Dean Hall, twórca DayZ, sugeruje, iż potrzebne są jak najszybsze zmiany tak, aby podobne sytuacje wyeliminować. W innym przypadku gracze mogą zniechęcić się do idei crowdfundingu, czemu akurat trudno będzie się dziwić.

"Jeśli chcemy, aby Early Access czy Kickstarter odniosły sukces jako metoda finansowania gier to musimy mówić o jakiejkolwiek odpowiedzialności. Media i gracze są tutaj jej częścią."

Pozostaje czekać na konkretne propozycje, bo oszukiwanym nikt zapewne być nie chce. Dorzucaliście się kiedyś do jakiegoś projektu?

Źródło: vg247

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Najlepiej jak Dean Hall zacznie od siebie zmiany wprowadzać, bo to jak prowadził produkcję DayZ SA swojego czasu, woła o pomstę do nieba. To trochę tak jakby Peter Molyneux zaczął nagle rozmawiać o tym jak to twórcy gier powinni dotrzymywać danych przez siebie obietnic.
  • avatar
   mgkiler
   1
   Pierwsze co mi się kojarzy to Star Citizen. Nie wiem czy kiedykolwiek ta gra wyjdzie, a szkoda, bo zapowiadała się fajnie, tyle, że to już było lata temu.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Superhot, trafiłem kiedyś na jakąś stronkę z gierkami gdzie tam była, potem okazało się że zrobili ją Polacy, jak się okazało że będzie pełna wersja to odżałowałem i kupiłem wersję cyfrową. Co miesiąc wysyłają maila z updatem więc nawet jak będą mieć obsuwę kilku miesięczną to jestem przekonany że gra wyjdzie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     ][]Zdecydownym kupować tanio polecam stronke:
     www.make.my/aukcje
     Mega okazje, licytacje za grosze.
     Ja kupiłem sobie nowy TV 46cali za 180 zł :)