SSD

Crucial szykuje wydajne nośniki Ballistix TX3 pod M.2

przeczytasz w 1 min.

Modele Crucial Ballistix TX3 bazują na nowym kontrolerze Silicon Motion, który wykorzystuje potencjał interfejsu PCI-Express i protokołu NVM-Express.

Firma Crucial jest jednym z głównych graczy na rynku nośników SSD, ale do tej pory w jej ofercie były obecne tylko modele z niskiej i średniej półki. Wygląda jednak na to, że planuje ona wejść również do wyższego segmentu – mają to umożliwić modele z serii Ballistix TX3, które zaprezentowano podczas targów Computex 2016.

Nowa seria obejmuje nośniki typu M.2 2280 w wersjach o pojemności 250 GB, 500 GB i 1 TB. Na niewielkiej płytce drukowanej (brawo za czarny kolor! :-)) znalazł się kontroler Silicon Motion SM2260H, który wykorzystuje potencjał interfejsu PCI-Express 3.0 x4 i protokołu NVM-Express, a także nowe kości pamięci 3D MLC NAND produkcji Microna (właściciela marki Crucial).

Na stoisku producenta zaprezentowano model o pojemności 500 GB – możemy tutaj liczyć na transfery sięgające około 2400 MB/s przy sekwencyjnym odczycie i 800 MB/s przy sekwencyjnym zapisie danych. O ile pod względem odczytu nośnik wypada naprawdę bardzo dobrze, to już przy zapisie znacznie już odbiega od topowych modeli konkurencji.

Crucial Ballistix TX3 dysk SSD - wydajność

Jeszcze nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie modele Ballistix TX3 trafią do sprzedaży.

Źródło: TechPowerUp, Tom's Hardware

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BluePandoraBox
  1
  osiągi nie powalają zwłaszcza że to pół giga i "tylko" 800 mega hmm...
  zresztą wszystko i tak się rozbije o cenę,
  wycenią tak jak Samsung za 950 gdzie jest dwukrotnie droższy niż nośniki SSD na SATA III, czy też policzą porównywalnie do innych SSD na starszym złączu
  • avatar
   Konto usunięte
   -3
   Dyski kosztują krocie a wciąż szkoda im kilka dolarów na obudowanie tej płytki...
   • avatar
    krystek93
    0
    rakiety balistyczne?
    • avatar
     jeomax.co.uk
     0
     I taki artykuł to ja popieram w pełnej rozciągłości ! Da się ? Da się. Nie wnikam, czy przez przypadek, czy z rozmysłem = ale da się. Brawo dla Redakcji.
     Nawiasem mówiąc, Samsungi w wersji NVMe też mają wyraźnie gorsze zapisy sekwencyjne - czy to seria 850 Pro, czy 951.. być może wada rozwojowa kontrolerów (wszystkich, jak widać).
     • avatar
      smar.n
      0
      Może i nie demon ale przynajmniej na MLC.