• benchmark.pl
 • Gry
 • Cyberpunk: nowa gra studia CD Projekt RED - pierwsze informacje
Gry

Cyberpunk: nowa gra studia CD Projekt RED - pierwsze informacje

przeczytasz w 2 min.

Cyberpunkowe klimaty

Wczorajsza konferencja CDP, której oczekiwaliśmy m.in. w związku z sygnałami o nowym projekcie gry, odsłonila kilka tajemnic. Przede wszystkim oficjalnie potwierdzono ultraciekawy tytuł, nad którym pracuje CD Projekt RED.

Chodzi o Cyberpunk – tak roboczo nazwana została gra, która zgodnie z nazwą ma rozgrywać się w świecie zaawansowanych technologii przyszłości, a dokładnie w roku 2020, pełnego kontrastów i brudnych wojen zwalczających się megakorporacji. Molochów, które stanowią politykę międzynarodową wyłącznie podług swoich, partykularnych interesów.

Cyberpunk gra CDP

Gra komputerowa ma być RPGiem, który według zapowiedzi CDP ustanowi nowy standard dla gier cyberpunkowych.

Pomysł bazuje na systemie Cyberpunk 2020, czyli amerykańskiej, papierowej grze fabularnej Mike'a Pondsmitha. Oryginalny projekt powstał jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku a w Polsce znany jest od 1994, kiedy to został wydany nakładem wydawnictwa Copernicus Corporation.

W grze fabularnej gracze wcielają się w członków anarchizującej grupy społecznej, a żeby przetrwać i sprostać wyzwaniom życia na Krawędzi, modyfikują swe ciała, co pozwala im uzyskać nadludzką siłę i szybkość, rozbudowane możliwości zmysłowe lub sterowanie komputerami przy pomocy myśli. Jest to świat, który znamy z prozy Gibsona, Dicka lub Stephensona.

Komputerowa wersja będzie pracować na napędzie z drugiego Wiedźmina, CDP zapowiada nieliniową fabułę, masę broni, olbrzymi świat, itd. Na razie są to jedynie słowne zapowiedzi bowiem na konferencji polskiego wydawcy nie pokazano właściwie żadnych dodatkowych materiałów dotyczących powyższego projektu. Brakuje również informacji na jakich platformach pojawi się Cyberpunk 2020, a przede wszystkim, kiedy.


I przy okazji podziękowanie od CDP. Za Wiedźmina.

Podczas konferencji CDP na scenie pojawił się sam twórca systemu, Mike Pondsmith, który w komentarzu stwierdził m.in. iż szukał odpowiedzi na pytanie jak daleko może posunąć się istota ludzka modyfikując swoje ciało i  umysł w kierunku zatraty człowieczeństwa.

Pondsmith dodał również, że ekipa CDP RED, jego zdaniem, będzie w stanie uchwycić sedno systemu Cyberpunk 2020. Autor ma zamiar aktywnie uczestniczyć we wszystkich pracach nad grą. Może być ciekawie...
 

Więcej o grach:

Źródło: cdprojekt

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gaudeamus
  6
  Noooo!!! Niezła wiadomość. Musieli by tylko nieco podrasować tego Cyberpunka, bo wizja przyszłości z papierowej gry w niektórych momentach ziściła się szybciej niż wyobrażali sobie to twórcy. Np. kewlarowe osłony, super elektronika, żyrokptery itp. Za to klimat nigdy się nie przeje. Jeśli gra będzie trzymała poziom Widźmina to już nie żałuję ani złotówki, którą wydam na tą grę.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Na bank kupuję. Silnik Wiedźmina 2 jest genialny, a RED-si robią bardzo dobre gry (nawet pomimo tego, że drugi Wiedźmin nie podobał mi się tak, jak pierwszy, to obiektywnie rzecz biorąc i tak był lepszy od całej RPG-owej konkurencji).
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    jak się tylko będą trzymali papierowego oryginału będzie zajefajny tytuł, a co do pewnych "nieścisłości typu - w kieszeni 1kg telefon komórkowy z baterią na aż 3 godziny rozmów - nówka sztuka z wyższej półki, jednocześnie pod czaszką zaawansowany mikroprocesor sprzężony w parą cyberoczu oraz wiernym H&K 2020 to był klimat CP-2020- stare dobre czasy
    • avatar
     renholder1987
     1
     Grało sie kiedyś w cyberpunka,D&D,warhammera:) Ciekawie było by pograć w cyberpunka na kompie :)
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Mam nadzieję, że tak jak Wiedźmina 2, grę będzie można kupić przedpremierowo poniżej 90 zł. :)
      • avatar
       0
       groovy ;]
       • avatar
        Defan
        0
        Zapowiada się polski DeusEx :)
        • avatar
         Konto usunięte
         -1
         Czyli kolejny Deus Ex ?
         • avatar
          krzysiek
          -9
          cyberpunk jest już nieco nudny i oklepany. Wolałbym steampunk ze względu na specyficzną etykę.
          • avatar
           Snake73
           0
           Night City rulez. Kiedyś prowadziłem CP 2020.
           • avatar
            scoobydoo19911
            0
            Logo gry przypomina trochę te zespołu daftpunk może podkład dźwiekowy zrobią
            • avatar
             Spoon
             0
             Logo Daftpunk (Rok założenia 1992) przypomina logo Cyberpunka 2020 (Data wydania 1988) drogi ScoobyDoo19911 :)
             Grało się kiedyś i wspomnienia miłe, mam nadzieję, że CDP da radę w tym temacie tak jak i w przypadku "udźwignięcia" ciężaru gatunkowego Wiedźmina, którego komputerowe edycje prezentują najwyższy poziom.