Gry

Czy to już koniec Virtus.pro?

przeczytasz w 1 min.

No i wykrakałem. Już kilkadziesiąt minut po porażce z x-kom teamem, która przekreśliła szansę VP na awans do Katowickiego IEM, rosyjscy właściciele podjęli decyzję o zawieszeniu całego składu drużyny CS:GO.

Na oficjalnej stronie organizacji Virtus.pro pojawił się krótki komunikat o następującej treści:

Ze względu na ostatnie wyniki, nasza dywizja CS:GO zawiesza udział w rozgrywkach turniejowych do odwołania. Do końca roku poinformujemy o podjętych przez nas krokach.

Zobacz - Czy to koniec Virtus.pro?

Decyzję skomentował też manager zespołu Roman Dvoryankin:

Po Majorze w Londynie byliśmy optymistycznie nastawieni do potencjału obecnego składu. Niestety oczekiwania nas przerosły. Strategia długoterminowa to budowanie zespołu wokół młodych talentów i na jej podstawie, będziemy podejmować decyzje. Proszę fanów o wsparcie podczas najbliższych tygodni.

Na swoim facebookowym koncie, krótki ale jakże wymowny wpis zamieścił PashaBiceps: Myślę że to już ten czas.
Do tej pory na temat zmian nie wypowiedział się jeszcze Filip Neo Kubski.

Pytanie tylko co dalej?

Według znanego dziennikarza Jarka “DeKaya” Lewisa, nowy skład rosyjskiej organizacji zostanie oparty na Michale “Snatchiem” Rudzkim. Przypomnę tylko, że to właśnie DeKay napisał jako pierwszy, że Taz odchodzi z VP, więc i teraz ta informacja może okazać się prawdziwa.

Ciężko w tej chwili stwierdzić, czy właściciele zdecydują się na utrzymanie wyłącznie polskiego składu, choć to w tej chwili wydaje się wręcz niemożliwe.

Jedno jest pewne, drużynę czekają gruntowne zmiany, a nowy zespół będzie zbudowany na młodych perspektywicznych zawodnikach.

TOAO - AGO Esports

Jak udało mi się ustalić, do składu VP ma dołączyć Mateusz "Toao" Zawistowski z AGO Esports. Ale zobaczymy czy te informacje znajdą potwierdzenie.

Na ten moment pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne komunikaty organizacji.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  brendyman
  6
  O nie. Koniec "drużyny" CS. I co my teraz zrobimy... A, właśnie! Nic się nie zmieni!
  • avatar
   Adrianwo
   1
   I brawo za taką decyzję, bo WSPIERAJĄ DYKTATORA PUTINA :) i w wyniku tego zażywają niedozwolone środki dopingowe
   • avatar
    rasiaknorris1
    0
    Ja tam zawsze będę wspominać PGS jako Legendy cs. Teraz dla mnie cs już nie istnieje. Nie jest taki ciekawy. 1.3-1.6 to był najlepszy jego okres.
    • avatar
     noizebeat
     0
     Niestety nie ma co się oszukiwać chłopaki mają za sobą tony doświadczenia ale to już jakiś czas temu przestał być spektakl indywidualności jak w 1.6, teraz liczy się strategia i ciągłe roszady dopasowane do przeciwników. Druga sprawa, że trochę się wypalili i nie ma takiego ducha ani morali jak kiedyś.