Bezpieczeństwo

Czym zabezpieczyć 64-bitową Vistę

przeczytasz w 1 min.

Niezależna organizacja badawcza Virus Bulletin opublikowała wyniki najnowszych testów rozwiązań antywirusowych przeprowadzonych na 64-bitowej platformie Windows Vista. Zwycięzcą testu i równoczesnym liderem rankingu Virus Bulletin pozostaje firma ESET, producent rozwiązań ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, która w ostatnich testach otrzymała kolejną już 53 nagrodę VB100.

Organizacja Virus Bulletin swoje pierwsze nagrody VB100 przyznała w 1998 roku. Od tamtego czasu Virus Bulletin regularnie testuje aplikacje ochronne na różnych platformach systemowych od Linuksa, przez Windows, Windows Server, aż po Novell Netware. Certyfikację VB100 otrzymują wyłącznie produkty, które wykryły podczas skanowania na żądanie wszystkie wirusy z kategorii rozprzestrzeniających się („In-the-wild”) oraz równocześnie nie wygenerowały żadnego fałszywego alarmu tzn. nie wskazały bezpiecznych plików jako złośliwe programy.

Lista zagrożeń „In-the-wild” użyta w testach tworzona jest niezależnie od Virus Bulletin - powstaje dzięki wspólnej pracy specjalistów ds. bezpieczeństwa z laboratoriów wielu producentów rozwiązań antywirusowych zrzeszonych w organizacji Wildlist. Lista obejmuje zagrożenia, które zostały wykryte przez producentów jako aktualnie rozprzestrzeniające się „na wolności” i stanowi podstawę testowania programów antywirusowych przez różne organizacje. Jeśli dane rozwiązanie wykrywa wirusy z listy oznacza to, że chroni ono przed najgroźniejszymi obecnie wirusami, robakami, końmi trojańskimi itp.

ESET jest jedynym producentem rozwiązań przeznaczonych do ochrony stacji roboczych i serwerów, który uzyskał w dotychczasowych testach Virus Bulletin 53 certyfikacje VB100 dla różnych platform systemowych. Równocześnie rozwiązania firmy ESET są jedynymi, które w testach Virus Bulletin osiągnęły wskaźnik skuteczności wykrywania zagrożeń sięgający ponad 96%. Dla porównania większość producentów rozwiązań antywirusowych może pochwalić się wykrywalnością na poziomie 50-75%.

Dzięki mechanizmom sztucznej inteligencji rozwiązania ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus chronią użytkowników zarówno przed znanymi i sklasyfikowanymi już zagrożeniami, jak i przed nowymi, nieznanymi jeszcze wirusami i wrogimi programami. Darmowe wersje 30-dniowe rozwiązań firmy ESET, nagrodzonych przez Virus Bulletin, można pobrać z eset.pl.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Odkąd powstał NOD32 zawsze go używałem i nigdy nie miałem zamiaru zmienić na nic innego, nawet na konfiguracjach typu pIII 500 Mhz nie obciążał systemu. Gratulacje.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dokładnie. Nod32 górą.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    świetny program
    • avatar
     tjindy
     0
     Ciekawe czy chociaż go kupiliście.. ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      nod32 ...eshh, zaciąłem się parokrotnie na nim, i nie tylko ja

      sytuacja 1:
      nod32- pełny skan systemu, pousuwało co znalazło, reboot, i powtórka z rozrywki - śmieci jak był tak są (ze 3 różne spyware)
      wQ* się, wrzuciłem kasperskiego, skanik i czysto do dziś... (a user gania po xxx stronkach ;P)

      sytuacja 2:
      nod32, firma, po sieci kopiował się jakiś banalny trojan, nod32 do czasu wejścia do udostępnionego folderu nawet nie pierdnął że jest syf na dysku...

      najlepszy? dobre sobie, rotfl
      osobiście mogę tylko polecić kasperskiego, co też czynię :)