Smartfony

Czytnik kart pamięci w smartfonach OnePlus - nie ma i nie będzie

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Debiutujący właśnie w sprzedaży OnePlus 5 nie posiada slotu na kartę microSD. W przypadku jego następców powinno być podobnie.

Smartfony OnePlus zbierają zazwyczaj bardzo wysokie oceny, chociaż zdaniem wielu osób wszystkie modele tego producenta cierpią na zauważalny mankament - brak czytnika kart pamięci. Nic się raczej w tej kwestii nie zmieni.

Carl Pei, współzałożyciel OnePlus, wypytywany był w ostatnim wywiadzie o kilka kwestii dotyczących debiutującego właśnie w sprzedaży OnePlus 5. Nie mogło zabraknąć oczywiście pytania na temat powodów, przez które nie zdecydowano się na implementację czytnika microSD i czy coś zmieni się w kolejnych modelach.

„Nie mamy takich planów. Wbudowana pamięć jest znacznie szybsza i spisuje się znacznie lepiej. Poza tym czuję, że nigdy nie otrzymujemy głosów narzekań od klientów, ponieważ oferujemy dużo przestrzeni na dane w naszych urządzeniach.”

Trudno nie zgadzać się z argumentem dotyczącym wydajności. Czy jednak rzeczywiście nikt z posiadaczy smartfonów OnePlus nie narzeka? Ile pamięci Wam wystarcza? Przypomnijmy, że OnePlus 5 oferowany jest w dwóch wariantach - 64 GB oraz 128 GB.

Źródło: wccftech

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  misiek12_sdz
  3
  Ja mam pamięć 64GB+64GB karta microSD i za pół roku będę się pewnie rozglądał za 128 czy 200GB. Teraz, krótkie filmiki ważą po gigabajcie. Muzyka w lepszej jakości też momentalnie pożera pamięć. Zwykle nie gram ale ostatnio zainstalowałem Real Racing 3, waży tyle co przeciętna gra AAA z 2009 roku. Nie ma dla mnie lepszej opcji na backup czy multimedia niż karta SD. Aplikacje za to tylko na pamięci wewnętrznej, jest znacznie szybsza niż najlepsze karty.
 • avatar
  Dragonik
  2
  Co w przypadku awarii? wszystko tracimy bezpowrotnie, i żadna szybkość pamięci nie zrekompensuje utraty danych.
 • avatar
  Damiano1302
  0
  Mam OnePlus 3T i pamięć 128GB mi wystarcza aż nad to. Dodatkowa karta SD jest w tym przypadku zbędna.
 • avatar
  kokosnh
  0
  a brak czytnika kart pamięci to nie przypadkiem wynik stosowania UFS 2.1 w pamięci wewnętrznej?
 • avatar
  Raider0001
  0
  Tam głupie tłumaczenia z ich strony, nie chcą pewnie płacić za licencje, każdy kto kupuje telefon z opcja dużego magazynu np 128GB w telefonie i 128-256GB microsd będzie teraz omijał ich modele...