Komputery

Czyżby zbliżał się koniec Maca Mini?

przeczytasz w 0 min.

Z plotek krążących między osobami najbliżej współpracującymi z Apple wynika, że producent poinformował swoich partnerów aby nie spodziewali się dalszych dostaw Maca Mini – miniaturowego komputera typu desktop. Wygląda na to, że Mini nie będzie już dalej rozwijany w akutalnej postaci. W ciągu najbliższych tygodni, a nawet dni, producent może nadać projektowi Mac Mini status “zakończony”. Ale bez obaw. Firma ma plany, które napewno nie pozostawią na lodzie fanów dotychczasowego rozwiązania. Pojawi się coś jeszcze mniejszego!

Wiele wskazuje, na to że Apple przedstawi już wkrótce Maca Nano, którego nazwa wyraźnie nawiązuje do przenośnych odtwarzaczy MP3. Ciekawi jesteśmy czy nowy “desktop” zostanie równie mocno pomniejszony co jakiś czas temu iPod – iPod Nano. Na razie wiadomo, że komputer będzie mniejszy, a to rodzi pytania o to jak Apple poradzi sobie z upakowaniem elektroniki w jeszcze mniejszej obudowie. Możliwe, że producent użyje którejś z mobilnych konstrukcji Intela lub ten specjalnie zaprojektuje dla Apple odpowiedni procesor. Ponadto pozostaje jeszcze pytanie o układ graficzny i odpowiednią wydajność takiej konstrukcji.


Na razie ciągle mamy do czynienia z wieloma niewiadomymi. Podejrzewa się jednak, że Apple zaprezentuje Maca Nano już po sezonie wakacyjnym gdy wraz z powrotem do szkół pojawia się zwiększone zainteresowanie zakupem nowego sprzętu komputerowego.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login