Konsole do gier

Dalsze wieści na temat Xbox 360 Elite

przeczytasz w 0 min.

Po triumfalnych wieściach o nowych możliwościach najnowszej konsoli MS Xbox 360 Elite, nadchodzą kolejne, już nie takie dobre. 360 Elite będzie obsługiwała jedynie specyfikację HDMI 1.2, a nie 1.3, która jest najnowszą i najlepszą, a co gorsza obecną w Sony PS3. HDMI 1.3 dodaje obsługę przesyłania Dolby TrueHD, który jest formatem wielokanałowego dźwięku (PCM) wykorzystywanego w dyskach HD-DVD najwyższej klasy.

Na jednym z for, spec z Microsoftu Amir Majidimehr sugeruje, że \"jeśli bardzo chcecie mieć wyjście PCM 5.1, poleca zakup odtwarzacza Toshiba A2, który po obniżce cenowej będzie dużo tańszy niż Elite.\"

Dodatkowo, podczas wykorzystania HDMI w XBox 360 zostanie wymuszona rozdzielczość 1080p, bez względu na rozdzielczość urządzenia wyświetlającego, do którego podłączona jest konsola. W konsekwencji może dojść do niepotrzebnego przeskalowania obrazu, albo nawet gorzej, do jego braku.
I to nie koniec interesujących plotek na temat Elite. Decyzja, aby nie umieszczać w konsoli napędu HD-DVD zdenerwowała kilka osób, a Microsoft sugeruje że stało się tak dlatego, iż w późniejszym terminie jako dodatek mógłby być też dostępny napęd Blu-ray.
W wywiadzie dla GamesIndustry, Neil Thompson zasugerował, że jeżeli chodzi o filmy \"to nie jest on pewien czy przemysł przestawił się już na wysoką rozdzielczość. A jeśli to nastąpi, wówczas będzie można wybrać dowolną dalszą drogę rozwoju.\"

* (przypomnijmy: HD-DVD pozostaje na wyposażeniu dodatkowym. Zgodnie z oficjalnymi oświadczeniami firmy Microsoft, mówiącymi że konsola nigdy nie będzie miała wewnętrznego napędu HD DVD, czarny Xbox 360 wyposażony jest w standardowy napęd DVD-ROM 12x)


Czy oznacza to, że autorski format Sony powinien wygrać wojnę HD? Rynek filmów HD jest obecnie niepewny i podczas gdy Sony chciałaby myśleć, że PS3 jest świetnym koniem trojańskim dla Blu-ray\'a, światowa sprzedaż nie daje wiary temu argumentowi. Microsoft wydaje się zabezpieczać swoje interesy, ale tego typu uaktualnienie sprzętowe dla Elite raczej nie służy sprawie.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!