Gry planszowe

Karciane Dark Souls

przeczytasz w 1 min.

Dark Souls doczeka się klasycznej gry karcianej, która to jednak będzie sporo dzieliła ze swoim cyfrowym pierwowzorem. Premiera w przyszłym roku.

Firma Bandai Namco zapowiedziała karciankę zatytułowaną Dark Souls: The Card Game. Innymi słowy: gra, która dobitnie uczy, czym jest porażka, już wkrótce doczeka się swojej papierowej odsłony. 

W Dark Souls: The Card Game od 1 do 4 graczy będzie miało za zadanie rozwijać swoją talię w taki sposób, by eksploracja, walka z hordami wrogów i pojedynki z bossami przebiegały możliwie najsprawniej. 

Sama taktyka, jak to w karciankach, odegra istotną rolę. To od niej (i od współpracy z innymi graczami) zależeć będzie to, czy zdobędziemy cenny ekwipunek i czy zdołamy pokonać licznych przeciwników.

Dark Souls: The Card Game klasy

Talia naszego bohatera reprezentuje nie tylko jego ekwipunek i umiejętności, ale też zdrowie. Chodzi mianowicie o to, że w chwili, gdy gracz straci karty, przegrywa. 

Tworzona przez ekipę Steamforged Games karcianka ma nawiązywać do cyfrowego Dark Souls na rozmaite sposoby. Będzie z nim dzielić świat, występujące postacie oraz – jak zapewniają autorzy – poziom trudności.

„Błędny ruch może okazać się śmiertelny, ale sukces będzie odpowiednio nagrodzony” – zapowiadają twórcy Dark Souls: The Card Game i kwitują zapowiedź materiałem, który możecie obejrzeć poniżej:

W pudełku z Dark Souls: The Card Game znajdziemy 3 plansze, 60 żetonów, ponad 400 kart i przewodnik. Cena to 34,95 euro, a premiera odbędzie się w lutym 2018 roku.

Źródło: Bandai Namco

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!