Gry

Dead World sequelem świetnej gry Dead Island

przeczytasz w 1 min.

Trzeba przyznać, że Techland to najbardziej pracowita z polskich ekip zajmujących się produkcją gier komputerowych. Na półkach sklepowych ledwie osiadły Call of Juarez: The Cartel i Dead Island, a już robi się głośno o planach wrocławskiego studia.

Ponadto - co poniekąd bardzo cieszy - planami tymi szczególnie mocno zafascynowały się zachodnie media. I to właśnie one zauważyły, że Techland zarezerwował nową domenę odnoszącą się do tytułu Dead World.

Dead Island

To zaś uruchomiło całą falę doniesień. Skojarzenie najbardziej oczywiste to kontynuacja wydanego niedawno Dead Island i taki jest właśnie typ zachodnich mediów. Warto brać jednak pod uwagę po prostu zwykły dodatek lub coś na kształt popularnych ostatnio DLC. Mało wątpliwe wydaje się natomiast to, by Techland pracował nad zupełnie inną grą, w której przypadkiem pojawia się słowo "dead".

Nieliczni internauci zastanawiają się jednak nad znaczeniem słowa "world". O ile świat wydaje się być swoistym rozwinięciem idei wyspy, to nieliczne głosy myślą raczej o usłudze społecznościowej dla fanów Dead Island albo o aplikacji przygotowywanej z myślą o Facebooku.

To jednak tylko domysły, zaś najbardziej prawdopodobne wydaje się to, że Techland pracuje już nad sequelem. Wydaje się natomiast, że firma niekoniecznie chciała się dzielić swoimi planami, bowiem stanowczo odmawia komentarza nie tylko polskim mediom, ale nawet naszym największym zagranicznym kolegom.

Dead Island to polski shooter FPP, w którym rozprawiamy się z hordami zombie. Produkcję trafnie podsumował EuroGamer - "gra zbierała mieszane recenzje, za to sprzedawała się wprost fantastycznie". Czekamy na dalsze doniesienia z wrocławskiego frontu.
 

Więcej o grach:

Źródło: eurogamer, neogaf

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mam nadzieję, że to będzie kolejna część - skończyłem jedynkę i mimo pewnych niedoróbek naprawdę warta była wydania tych 80 zł :)
  • avatar
   shamoth
   0
   ... Dead World to MMOFPS, dwie strony konfliktu jak w każdym typowym FPS, zaraza się rozprzestrzeniła więc i świat będzie większy i ciekawszy jeśli chodzi o grę "odmóżdżonymi"...
   Innymi słowy klimatyczna gratka dla ludzi którym rozgrywka w kolejnych CoD'ach, BF'ach i im podobnych się przejadła, świat WoW'a jest za mały, Klimat Fallout'ów niewystarczający, Rage za bardzo arcadowy.


   Z chęcią bym wsiąkł w takie MMO na kilka miesięcy ;P
   • avatar
    Vyzygota
    -1
    Też stawiam na MMO