• benchmark.pl
 • Gry
 • Deadfall Adventures - polski Indiana Jones kolejną grą dostępną dla systemów Linux
Gry

Deadfall Adventures - polski Indiana Jones kolejną grą dostępną dla systemów Linux

przeczytasz w 2 min.

Studio The Farm 51 udostępniło niedawno testową wersję swojej gry Deadfall Adventures w wersji dla systemów Linux.

deadfall adventures gra port linux the farm 51 nordic games

Zgodnie z naszymi ostatnimi informacjami, kolejne ciekawe gry z katalogu Steam zostały przeniesione na systemy z rodziny Linux. Jak informowaliśmy pod koniec listopada, jedną z gier, które mieliśmy w krótkim czasie zobaczyć w wersji dla „pingwinka” miała być produkcja polskiego studia, a mianowicie Deadfall Adventures – tak też się stało i gra jest już dostępna.

Wspomniana już gra Deadfall Adventures miała niedawno swoją premierę w wersji dla komputerów z systemem Windows. Za jej produkcję odpowiedzialne jest polskie studio The Farm 51, a więc to samo, które przygotowało grę Painkiller: Hell & Damnation oraz przeniosło już ją dla Linuksa. Użytkownicy Linuksa mając w pamięci, że studio The Farm 51 jest przyjazne tym systemom, postanowili zapytać twórców o plany wydania linuksowej wersji gry. Jak się okazuje, jeden z twórców zabrał głos w sprawie twierdząc, że jest na to duża szansa, ale na ogłoszenie trzeba poczekać jeszcze kilka dni. W międzyczasie na ślady gry natknięto się w bazie danych SteamDB, gdzie odnaleziono ślady pingwinich łap w postaci dedykowanej Linuksowi zawartości gry.

deadfall adventures gra linux screen

Na potwierdzenie nie trzeba było długo czekać, jeszcze w grudniu pracownicy Nordic Games – wydawcy gry poinformowali, że wczesna wersja testowa gry zadebiutuje w przeciągu kilku dni. Jak zapowiedziano, tak też i uczyniono, a sama gra trafiła już w linuksowej wersji do sklepu Steam.

deadfall adventures screen potwory

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami, podobnie jak w przypadku gry Painkiller H&D za port kolejnej gry działającej na silniku Unreal Engine 3 odpowiada ta sama osoba, a mianowicie były pracownik The Farm 51 – Leszek Godlewski.

deadfall adventures screen efekty

Deadfall Adventures to widowiskowa gra akcji łącząca elementy strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby TPP i gry przygodowej. Gra nazywana często polskim Indiana Jonesem przenosi gracza do szeregu najeżonych niebezpieczeństwami lokacji jak zaginiona świątynia w amazońskiej dżungli, egipskie piramidy czy też grobowce na Arktyce, w których czeka wiele drogocennych znalezisk, na które nie tylko bohater gry poluje.

deadfall adventures screen ruiny

Warto dodać, że wersja dla Linuksa znajduje się jeszcze we wczesnej fazie rozwoju i zawiera sporo błędów, które twórcy obiecują usunąć w niedługim czasie. Z ważniejszych problemów technicznych należy wymienić problemy z działaniem gry na kartach graficznych AMD z zainstalowanymi własnościowymi sterownikami graficznymi AMD Catalyst (fglrx), które podobnie jak w przypadku Painkillera zawierają błędy utrudniające rozgrywkę. Dlatego twórcy użytkownikom kart AMD polecają korzystanie z otwartych sterowników graficznych lub zadowolenie się rozgrywką z problemami graficznymi i powolniejszym działaniem na sterownikach Catalyst. Należy dodać, że deweloperzy AMD zlokalizowali problem w swoich sterownikach i pracują już nad jego naprawą.


Z innych problemów należy wymienić niedziałający Anti-Alisiang, nadmiernie zwiększone zapotrzebowanie na pamięć, powolne wczytywanie gry z uwagi na konieczną kompilację shaderów, błędy graficzne w menu gry, niekiedy niestabilne działanie na układach graficznych Intel HD, czy też brak kompatybilności z platformą Windows w zmaganiach sieciowych. Pełna lista problemów technicznych Linuksowej wersji została umieszczona przez twórców na stronach społeczności Steamcommunity.


Na chwilę obecną, przynajmniej do czasu usunięcia większości błędów gra nie wyświetla jeszcze ikonki Linuksa w serwisie Steam, mimo wszystko każdy jej nabywca otrzymuje dostęp zarówno do wersji dla systemu Windows, jak i Linux w opcji SteamPlay. Należy również dodać, że to nieostatnia gra wydawana przez Nordic Games, która ukaże się w wersji dla Linuksa, otóż wydawca zapowiedział, że w 2014 roku pojawią się kolejne produkcje w tym m.in. MX vs. ATV.

Źródło: Steam, GamingonLinux, Twitter/inequation.org

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  To wszystko brzmi tak jakby tytuł został przeportowany na "odwal się"
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Gra w której walczymy z klonami?