Ciekawostki

Elon Musk jest ważniejszy niż Jobs czy Gates - deGrasse Tyson tłumaczy dlaczego

przeczytasz w 1 min.

Według słynnego astrofizyka to właśnie Elon Musk będzie tym innowatorem, który będzie miał największy wpływ na przyszłość naszej cywilizacji.

Elon Musk często bywa nazywany jednym z największych wizjonerów naszych czasów, ale równie często jest krytykowany za to, że jego projekty rzadko są finalizowane, a jeśli już to albo nie na czas, albo nie w takiej formie, jak wcześniej zapowiadał. Mimo to właśnie jemu należy się tytuł najważniejszego innowatora technologicznego naszych czasów – a przynajmniej że tak jest przekonuje słynny astrofizyk Neil deGrasse Tyson.

W rozmowie z CNBC deGrasse Tyson powiedział, że w żadnym wypadku nie umniejsza wpływu Steve’a Jobsa  czy Billa Gatesa na to, jak wygląda świat, gdyż razem w dużej mierze odpowiadają oni za rewolucję komputerową. Elon Musk robi jednak według niego coś więcej, ponieważ „próbuje wymyślić przyszłość”.

„Elon Musk nie robi tylko tyle, że dostarcza nam kolejną świetną aplikację na smartfona, lecz myśli o społeczeństwie i kulturze, o naszych interakcjach i o tym, co trzeba wykorzystać, by przenieść naszą cywilizację do kolejnego wieku” – skomentował deGrasse Tyson, po czym dodał, że to właśnie Musk może mieć największy długoterminowy wpływ na ludzkość. 

Musk SpaceX

Co nie jest szczególnie zaskakujące, astrofizyk mówiąc o Musku zwraca uwagę przede wszystkim na jego działalność związaną z firmą SpaceX, a konkretnie o planach kolonizacji kosmosu. Nie zapomina jednak także o próbach zrewolucjonizowania transportu (mowa o projektach, takich jak hyperloop czy BFR).

Według znanego i cenionego astrofizyka (w pewnym sensie) właśnie dzięki Elonowi Muskowi mogą zakończyć się problemy związane z energią czy nawet niektóre z wojen. Ma to być efekt dania szansy na stosunkowo swobodną eksplorację kosmosu, do czego zmierza SpaceX. 

Według krytyków Elon Musk jest jedynie dobrym marketingowcem. Neil deGrasse Tyson w jego hucznych zapowiedziach widzi jednak szansę na to, by rzeczywiście zabezpieczyć losy naszej cywilizacji. A jak jest według was?

Źródło: CNBC. Foto: JD Lasica/Flickr (CC BY 2.0) (1), SpaceX/Flickr (CC0) (2)

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dziobolek
  -8
  Oj, nie tak panie, nie tak... durne zadano tu pytanie.

  Gdyby nie Steve Jobs oraz Bill Gates to Elon Musk mógłby jedynie paląc skręta i drapiąc się po j...ch dalej bujać w obłokach ze swoimi wizjami i marzeniami.
  No bo co by zrobił bez komputerów i oprogramowania???

  Każdy z nich wniósł swój wkład w rozwój cywilizacji.