Laptopy

Dell też chce produkować tanie subnotebooki

przeczytasz w 0 min.

Rynek tanich notebooków, a właściwie subnotebooków wyraźnie się rozpędza. Po tym jak Asus zaatakował swoim Eee PC, Hewlett Packard pokazał urządzenia oparte o procesor VIA, kolejnym chętnym do wykrojenia kawałka rynku jest Dell. Firma, która niedawno uruchomiła w Polsce swoją fabrykę, myśli o wypuszczeniu na rynek taniego mobilnego komputera za cenę poniżej magicznej sumy 500 dolarów.

Ciekawostką jest to, że tanie komputery nie ma produkować sam Dell lecz wschodnioazjatycki Compal Electronics. Firma jest w stanie dostarczyć Dellowi od 200 do 300 tysięcy urządzeń każdego miesiąca. Docelowo do końca tego roku Compal zasiliłby amerykańskiego producenta maksymalnie 2 milionami urządzeń.


Wiadomo również, że pojawienie się takiego urządzenia w ofercie Della nie jest przypadkowe. Wiąże się ono z niedawną premierą miniaturowych procesorów Intela znanych jako Atom. Wszystko wskazuje na to, że to one zasilą nową linię subnotebooków Della. Według wszelkich oznak komputery mają pojawić się na rynku już w czerwcu.

Przedstawiciel firmy potwierdził, że Dell pracuje nad takim urządzeniem. Firmę wyraźnie interesuje pokazanie światu podobnych rozwiązań do przedstawionego niedawno subnotebooka Hewlett-Packard. Jednak już teraz wiadomo, że Dell nie będzie miał łatwego zadania. W gąszczu tanich komputerów może być mu trudno dowieść, że jego urządzenie jest najatrakcyjniejsze. Przypomnijmy, że oprócz Asus Eee PC, HP jest lub pojawi się na globalnym rynku jeszcze ECS G10L, Everex CloudBook Max, Intel Classmate, itp.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login