Komputery

Brakuje procesorów Intel? Dell przejdzie na układy AMD

przeczytasz w 1 min.

Producent traci na problemach z dostępnością procesorów Intel. Rozwiązaniem ma być... poszerzenie oferty o urządzenia z jednostkami AMD.

Intel już od pewnego czasu ma problem z niewystarczającą podażą swoich procesorów, co szczególnie dotyka producentów komputerów i laptopów. Firma Dell najwyraźniej straciła cierpliwość do swojego głównego partnera i zapowiedziała poszerzenie współpracy z AMD.

Dell przejdzie na stronę AMD?

Tom Sweet, dyrektor finansowy Della, został zapytany w Yahoo Finance, jak producent planuje sobie poradzić z utrzymującym się niedoborem procesorów Intela. Szef działu finansowego zdradził, że firma jest w trakcie oceny procesorów AMD. Jednocześnie podkreślił, że niektóre jej urządzenia już bazują na układach Advanced Micro Devices

Wychodzi więc na to, że producent rozszerzy współpracę z „czerwonymi” i zwiększy udział sprzętu z ich jednostkami. Byłoby to chyba jedyne sensowne rozwiązanie. Tym bardziej, że Dell nie spodziewa się poprawy sytuacji z dostawami Intela przed drugą połową przyszłego roku. A warto dodać, że amerykański gigant bazuje głównie na ich procesorach już od 35 lat.

Firma Dell traci na problemach Intela

Niewystarczająca podaż procesorów Intela odbija się na wynikach finansowych Della. W ostatnim kwartale producent odnotował spadek sprzedaży komputerów o 6%, a serwerów aż o 16% (w drugim przypadku spadek mógł być spowodowany opóźnieniem wydatków przez klientów). Ograniczono też prognozy związane z przychodami firmy.

Źródło: Yahoo Finance

Warto również zobaczyć:

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  Dell był największy entuzjastą intelowskich łapówek, przez krótki czas zarabiali na nich więcej niż na sprzedaży swojego sprzętu. Paradoksalnie to Dell jako pierwszy puścił parę i wydał intela bo przekroczyli zapisane w cyrografie max 5% oferty opartej na sprzęcie AMD i w konsekwencji intel groził im atakiem na serwery firmy (materiał dowodowy). W 2017 roku zaptani o Ryzen-y Dell odparł że nie są zainteresowani. Sprzedajne k.... nic więcej.
  • avatar
   solasoft
   8
   Swiat jest tak zrobiony ze tylko chodzi o kase nic wiecej , to wie kazdy.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Niestety prawda.....
    • avatar
     Marek1981
     3
     Szkoda ze AMD się teraz na nich nie wypnie. Powinni im sprzedawać tylko jak cos nie zejdzie i bez upustow
     • avatar
      Adul0
      2
      Ja rozumiem, że Intel wciąż ma lepsze CPU do laptopów, i przed Renoirem nic tego nie zmieni.
      Ale do serwerów? Już pierwsze Epyci robiły miazgę, o najnowszych nie wspominając. Wykresy na Phoronixie są tak brutalne, że powinny być oznaczane jako 18+.
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Jeszcze niedawno (z kwartał temu) zapierali się że AMD będzie u nich w śladowej ilości, i nie jest to dla nich żadnym celem :)
       • avatar
        Konto usunięte
        -3
        Intel w starciu z AMD może się schować. Ale do puki czołowi gracze nie zaczną montować w stacjach roboczych Threadripperów a w serwerach Epyców to dalej będzie drugorzędnym graczem wygrywającym jedynie w suchych testach. Nie jestem też do końca przekonany czy chodzi o problemy z podażą czy po prostu Dell traci na tym bo nikt nie chce kupować PowerEdgów dziurawych jak ser szwajcarski.