Gry

Depeche Mode pojawi się w Left 4 Dead 2

przeczytasz w 1 min.

Jak donosi dziś serwis Kotaku w nadchodzącej drugiej odsłonie doskonałej sieciowej strzelaniny Left 4 Dead pojawi się zespół Depeche Mode. I nie chodzi tu tylko o wykorzystanie utworów tejże  grupy na potrzeby nowej gry Valve, ale również o tzw. product placement czyli wkomponowanie konkretnego produktu w samą grę, w taki sposób, aby nie rzucał się on nachalnie w oczy, ale działał na podświadomość odbiorcy.  Tym samym podczas rozgrywki w Left 4 Dead 2  będziemy mogli zobaczyć koszulkę zespołu na jednej z nowych bohaterek gry czy podobizny Depeche Mode na bilbordach i plakatach.

W sprawie tej dość niecodziennej formy reklamy zabrał głos jeden z głównych projektantów gry – Chet Faliszek, który podczas tegorocznej imprezy Comic –Con wyjaśnił, iż Valve zwróciło się z prośbą o udostępnienie swoich utworów do wielu zespołów i to właśnie Depeche Mode był jednym z nielicznych grup, które odpowiedziało na wezwanie. Co więcej, zespół ten pozwolił Valve na wykorzystanie ich podobizny, utworów i wspomnianego już wyżej T-shirta. Przyznajcie sami – ciekawy sposób na reklamę, wśród biegających zombie i odstrzeliwanych głów:)
 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Nie wiem czego Depeche Mode był jednym z niewielu. Reklama jak znalazł. Szkoda, że nie ma tam np. 50 Cent czy Ice Cube :D.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   a mnie ciekawi zawsze jedno, ile ta reklama obnizy cene gry?
   no chyba, ze valve dostalo utwory za darmo i na tym polega reklama, bo jesli jeszcze z tego maja kase to gra powinna byc za free. juz byl taki zryty pomysl EA, oni biora kase za gre, oni biora kase za reklamy, a frajer co gre kupil, jak z google adsense musi w grze to lookac. i pojawil sie patch na blokowanie reklam.
   chyba battlefield to bylo.