Filmy / seriale / VOD

Disney+ na ostatniej prostej do Europy. Kiedy dotrze do nas?

przeczytasz w 1 min.

Usługa Disney+ zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych dwa miesiące temu i drugie tyle będziemy musieli zaczekać na to, by dotarła do naszej części świata. Niestety rozumianej jako Europa, nie Polska.

Kiedy odbędzie się premiera Disney+ w Polsce?

Od dawna zastanawiamy się, kiedy Disney+ trafi do Polski i niestety wciąż nie znamy na to odpowiedzi. Liczyliśmy na to, że stanie się to już 31 marca 2020 roku, ale nie jest wykluczone, że na udostępnienie nam świetnych filmów i seriali poczekamy pół roku, a może i cały rok dłużej. Dopiero na 2021 rok fiskalny planowana jest bowiem premiera w Europie Wschodniej i zdaje się, że właśnie do niej nasz kraj został zakwalifikowany. 

Europejska premiera Disney+ odbędzie się tydzień wcześniej

Dobra wiadomość jest za to taka, że właściciele platformy Disney+ poprawili swoje tempo i w efekcie będą w stanie zaoferować dostęp do niej Europejczykom tydzień wcześniej niż zakładali. Oznacza to, że już 24 marca usługa zadebiutuje w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a także w Irlandii, Austrii i Szwajcarii – te trzy ostatnie kraje zostały dopisane do listy dopiero niedawno. 

Disney+ Europa

Przy okazji dowiedzieliśmy się, które kraje znajdują się w kolejce. Okazuje się, że latem tego roku katalog Disney+ stanie otworem przed Belgami, Portugalczykami i mieszkańcami krajów nordyckich. Wciąż brak Polski na liście.

Czy jest w ogóle na co czekać?

Disney+ to jedna z najgorętszych usług VOD na horyzoncie – jej katalog po brzegi wypełniony będzie klasycznymi, współczesnymi oraz zupełnie nowymi filmami i serialami z własnych marek: od Gwiezdnych wojen, przez Marvela i Pixar, aż po National Geographic. Wysoka jakość, polskie wersje językowe i równoczesne oglądanie na 4 ekranach to coś, na co możemy liczyć, a wszystko to otrzymamy za około 33 złote miesięcznie

Odpowiadając więc na pytanie: tak, zdecydowanie jest na co czekać.

Źródło: Disney, Engadget, Variety

Zobacz również te newsy o filmach i serialach:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leon-san
  2
  Ja tylko przypomnę raport Broadband Genie z września zeszłego roku. Stwierdzono tam, że rozdrobnienie serwisów VOD spowoduje podwojenie procentu osób korzystających z nielegalnych źródeł.

  Acha, Disney uważa dzielenie się kontem za piractwo.
  • avatar
   marioking
   0
   Wiadomo to rozdrobnienie nie jest za wygodne... ale to nie umowy z cyrografem na rok czy dwa... mozna sobie brać na miesiąc obejrzeć najciekawsze, cancel i next... po pierwszym założeniu to nawet nie jest zbyt meczące :) Osobiście nie mam problemu z takim zmienianiem... teraz po dwóch miesiach na tym Disney+ nie mam zbytnio co oglądać :P Wiec akurat jak za te pół roku czy rok nim do nas dotrze to akurat w sam raz przerwa by coś się oferta wzbogaciła... poprawili te niedoróbki... Serwis jednak kuleje, brak informacji o bitrate czy kodekach dzwieku więc technicznie może i jest to lepsze od takiego HBO GO, bo coś tam jednak już jest 4k, ale ogólnie jest tylko trochę lepiej.
   • avatar
    Adrianwo
    0
    Disney nadal uważa Polskę za bardzo biedny kraj. Nawet mimo tego, że w Heliosach ich filmy są wyświetlane w Atmosie.

    Panie Bobie Igerze, zmień decyzję!!!! F*ck Germany, think Poland!!!!