Gry

Dragon Age: kolejny dodatek w drodze

przeczytasz w 1 min.

Duchowy spadkobierca serii Baldur's Gate, jak przyjęło się nazywać najnowszą produkcję studia BioWare juz w styczniu doczeka się kolejnego dodatku DLC. Tym razem powrócimy do Ostagaru.

Koncern Electronic Arts wraz ze studiem BioWare poinformował wczoraj, że, zapowiadany początkowo na okres tegorocznych świąt kolejny dodatek DLC do gry Dragon Age: Początek pojawi się w Sieci już 5 stycznia 2010 roku. "Powrót do Ostagaru", bo taką nazwę nosi ów dodatek, pozwoli graczom powrócić na miejsce tragicznej bitwy z Mrocznymi Pomiotami, w czasie której zginał król Cailen, a Szarzy Strażnicy zostali niemalże całkowicie wybici. Okazuje się jednak, że komuś udało się przeżyć masakrę i potrzebuje naszej pomocy. Jedną z "nagród", które możemy zdobyć podczas tej misji jest zbroja poległego króla Cailana, którą nosił podczas pamiętnej bitwy.

Jak można się domyślić "Powrot do Ostagaru" jest dodatkiem Premium, a więc jest płatny. Jego koszt ustalony został na poziomie 400 punktów BioWare (wersja PC), 400 punktów Microsoft (wersja Xbox 360) i 4,99$/4,99€ (edycja PS3). Zgodnie z zapowiedziami dodatek ten powinien zapewnić nam około 90 minut zabawy.

Na koniec zła wiadomość dla wszystkich posiadaczy konsoli Playstation 3 - opisywany dodatek na tę platformę ukaże się nieco później niż wersje przeznaczone dla PC i Xboxa 360. Powodem opóźnienia jest niezakończony jeszcze proces certyfikacji tej edycji dodatku. Wszystko wskazuje jednak na to, że pojawi się on jeszcze w styczniu.

Źródło: Shacknews.com

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   no ciekawie się zapowiada ten dodatek:D 90min!! poprzednie przechodziło się niestety w 10min:( pozdro dla brajanab ; ]
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    dzieki fanie dragon age ;]
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "juz q styczniu"

     mala literowka
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Znając polskie realia będzie jak z dodatkiem do Mass Effect, który w polskiej wersji pojawił się dużo później, a angielska wersja nie działała póki nie pojawił się patch... jak to dobrze korzystać z wersji zachodnich :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       co to jest 90 minut? Pełna wersja też była krótka. Mimo, że starałem się wykonywać wszelkie zadania to jednak czułem niedosyt.
       • avatar
        pwoznicki
        0
        Dla 90 min zabawy nie warto go kupować.
        No ale cóż. Jakby to było 90 godzin to i owszem ale minut?
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ja tego nie rozumiem... Oni tam chynba jak to mówi Czesio Wackami myślą... Mają już gotowy silnik gry wraz z całą resztą. Przecież wystarczy zaprząc 10 osób i zrobić porządne DLC, na właśnie co najmniej 100h gry i wycenić na 20 - 30 USD. Małym nakładem - opłacenie paru skrypterów i twórców questów + ewentualnie trochę nowej grafy na potwoeki i itemy. Można kosić dobre siano co parę miesięcy... takie DLC na 90 sam se moge zrobić w edytorze i nie wydawać tych 4 Euro. Wiem co mówię bo robiłem moduły do NWN...
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Pełna wersja była za krótka? To ja gratuluję szybkości błyskawicy. Posiadam wersję kolekcjonerską i po wykonaniu dwóch dodatkowych DLC, czyli Żelaznego Golema i Twierdzy Strażnika - mam na liczniku 102 godziny gry, 24% ukończenia gry i 35% odkrycia mapy. Gram na poziomie normalnym. Także naprawdę gratuluję sprytu co niektórym.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Ja mam na liczniku 16 godzin, 10 % ukończenia gry i 14 % odkrytego świata, czekają mnie jeszcze questy z DLC. Zgodzę się więc z Wuwu1978, że raczej trudno nazwać Dragon Age grą krótką. Póki co nie trafiłem też na żadne dłużyzny. I wiem od razu, że trzeba będzie go jeszcze przynajmniej raz przejść - inna klasa, płeć, wybory.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Mnie ukończenie głównego wątku w grze zajęło ok.67h gry przy czym miałem 55%ukończenia gry,92% odkrytego świata a dodam iż grałem na poziomie trudnym więc nie wiem jak Wuwu1978 przy 102h gry ukończył grę tylko w takim stopniu skoro obydwa z tych dlc te kwestia góra paru godzin.a w porównaniu do innych obecnych gier crpg dragon age i tak trzeba zaliczyć do tych najdłuższych