Gry komputerowe

Pierwszy zwiastun Dragon’s Dogma Online

przeczytasz w 1 min.

Sieciowa odsłona tej trzecioosobowej gry akcji z elementami RPG trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Dragon’s Dogma Online

Firma Capcom zapowiedziała nową grę z serii Dragon’s Dogma. Sieciowa odsłona tej trzecioosobowej gry akcji z elementami RPG trafi na rynek jeszcze w tym roku. Już teraz natomiast mamy jej pierwszy zwiastun.

Dragon’s Dogma Online to gra z otwartym światem, która w całości skoncentrowana jest – jak zresztą sugeruje to sam tytuł – na sieciowej zabawie wieloosobowej. Produkcja ta została oparta na modelu free-to-play z systemem mikropłatności. Firma Capcom zapowiedziała, że do prac nad tym projektem powołani zostali najlepsi ludzie, z Ace’em Attorneyem i Hiroyukim Kobayashi na czele.

Gracze Dragon’s Dogma Online dobiorą się w czteroosobowe grupy (jeśli zabraknie znajomych, pozostali członkowie zespołu będą sterowani przez AI lub dobrani losowo) i wyruszą w podróż po regionie Lestaria. W rozgrywkach udział będzie mogło wziąć maksymalnie 100 osób.

Podobnie jak miało to miejsce w pierwszym Dragon’s Dogma (2012) i jego kontynuacji, Dark Aisen (2013), w Dragon’s Dogma Online gracze połączą siły, aby walczyć z olbrzymimi wrogami. Smocze (i nie tylko) potwory mogą też wściekać się – co jest tutaj cechą charakterystyczną – i tym samym ich ataki z czasem będą coraz groźniejsze.

Cztery potwierdzone klasy bohaterów w Dragon’s Dogma Online to wojownik, łowca, kapłan oraz tarczownik. Gracze będą mogli zmieniać swoje „zawody” do woli. Capcom zapowiedział również rozbudowany system kreowania postaci, co ma pozwolić na zaprojektowanie niepowtarzalnego bohatera.

Na koniec zostawiliśmy znacznie mniej przyjemna wiadomość. Wszystko wskazuje bowiem na to, że (przynajmniej na razie) firma Capcom nie planuje wydania gry Dragon’s Dogma Online w Europie. Oczywiście istnieje szansa, że z czasem dostępność zostanie rozszerzona. I miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie. Pierwszy zwiastun pokazuje bowiem, że byłoby chyba szkoda:

Źródło: GameSpot, DualShockers

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  2
  Nie ma się na co nakręcać bo to tytuł nie na nasz rynek.
  • avatar
   Foxy the Pirate
   0
   Hej kochana administracjo! Tutaj Człowiek Ściana. Nareszcie wiem jak czuły się te wszystkie osoby, którym zupełnie bez powodu pousuwało wszystkie komentarze i zablokowano możliwość pisania nowych :) Oczywiście najjaśniejszy administrator nie pokusił się nawet o wpisanie powodu takiego zachowania. Ja rozumiem, że wam czasu szkoda na dodanie edycji komentarzy, nawet wiem już z czego to wynika. Akcje w stylu "Banujemy masowo ludzi nawet nie podając powodu bana! No w sumie ciężko o taki, kiedy wywala się ludzi z forum z powodu ich nicku...trudno inaczej wytłumaczyć takie zachowania. Podsumowując, jestem zażenowany poziomem zarządzania na tym forum. Dla trola zablokowanie możliwości pisania odpowiedzi nie znaczy nic, zwyczajna zmiana nicku, emaila. Gorzej kiedy wyrzuca się użytkowania nie z powodu łamania regulaminu, tylko po przez brak kompetencji. Otóż jestem teraz ciekawy ile osób zdąży wo gule to przeczytać, zanim kolejne konto zostanie zablokowane tak dla zabawy. Administracji nie pozdrawiam.