Serwery plików NAS

Drobo udostępnia aplikację DroboPix dla swoich serwerów NAS

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja DroboPix pozwoli na szybkie i proste przesyłanie plików z urządzenia mobilnego na prywatny serwer NAS.

Drobo DroboPix

Marka Drobo nie jest zbyt rozpoznawalna na naszym rynku, ale za zachodnią granicą jej serwery NAS cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Producent właśnie udostępnił dla swoich użytkowników aplikację DroboPix, która uzupełnia wcześniej wydany pakiet myDrobo – umożliwia ona przesyłanie plików na serwer bezpośrednio z urządzenia mobilnego z systemem iOS.

DroboPix jest odpowiedzią na rosnącą w zastraszającym tempie ilość generowanych danych, również przez urządzenia mobilne, które mają mocno ograniczoną pojemność pamięci wbudowanej. Producent udostępnił więc aplikację, która w łatwy sposób pozwala przesłać zdjęcia, filmy i inne dane na zaufany serwer NAS. Przesłane dane można następnie łatwo udostępnić znajomym za pomocą dysków chmurowych.

Drobo DroboPix

DroboPix na komputerze można zainstalować z poziomu panelu Drobo Dashboard, natomiast DroboPix na urządzenia mobilne jest dostępny w oficjalnym sklepie AppStore.

Drobo DroboPix

DroboPix początkowo jest dostępny tylko dla 5-zatokowego modelu 5N i 8-zatokowego modelu B810n, ale można podejrzewać, że później będzie można z niego korzystać również na innych modelach. Jeszcze nie wiadomo czy podobny dodatek zostanie wydany dla urządzeń z Androidem.

Źródło: Drobo

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!