Drony

Dron do zadań specjalnych - Parrot Bebop-Pro Thermal

przeczytasz w 1 min.

Bebop-Pro Thermal to dron dla profesjonalistów. Został wyposażony w kamerę termowizyjną, z której może zrobić użytek.

Nowy dron firmy Parrot to sprzęt dla profesjonalistów. Czym konkretnie może pochwalić się Bebop-Pro Thermal i do jakich zadań został przystosowany?

Parrot Bebop-Pro Thermal bazuje na modelu Bebop 2 Power, co oznacza, że mamy do czynienia z lekkim bezzałogowcem o niezłych możliwościach – rozpędza się do 16 m/s i ma zasięg 2 km. To jednak dzięki cechom, którymi różni się od pierwowzoru, sprawdzać ma się w branży budowlanej czy ochroniarskiej, ale też w służbach, takich jak straż pożarna.

Parrot Bebop-Pro Thermal dron

„Zestaw Parrot Bebop-Pro Thermal to rozwiązanie, na które składa się nie tylko sam dron, ale też precyzyjne sensory i oprogramowanie generujące dane gotowe do integracji w obrębie istniejących procesów biznesowych” – zachwala producent. Co konkretnie ma na myśli?

Parrot Bebop-Pro Thermal straż

Przede wszystkim to, że dron został wyposażony w dwie kamery: jedną standardową (stabilizowaną optycznie), która rejestruje wideo w jakości Full HD oraz dodatkową – termowizyjną, pozwalającą na uzyskanie szczegółowego obrazu otoczenia i analizę danych termicznych w czasie rzeczywistym. Pełen podgląd oferuje aplikacja FreeFlight Thermal.

Parrot Bebop-Pro Thermal app

Wspomniana kamera termowizyjna to konkretnie FLIR ONE Pro z sensorem RGB o rozdzielczości 1440 x 1080 pikseli i sensorem termicznym (rejestrującym różnice temperatur) 160 x 120 px. W aplikacji obraz może być wyświetlany w trzech trybach: standardowym, dynamicznym (ze skalą dostosowującą się do temperatury otoczenia) i hotspot (z oznaczeniem skrajnie wysokich temperatur).

Zestaw, na który składa się dron z 32 GB pamięci, kontroler Skycontroller 2, trzy akumulatory (każdy z nich zapewnia 25 minut lotu) i plecak, został wyceniony na 7999 złotych. Sprzedaż rusza w listopadzie.

Źródło: Parrot

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    xchaotic
    0
    Idealne do szukania upraw...